2 نکته برای سازماندهی کارآمد یخچال – مرکز لوازم خانگی و آشپزخانه جهانی

اگر به فکر یک یخچال جدید هستید، می‌تو،د گزینه‌ها را با مجموعه آنلاین ما بررسی کنید یا با یک متخصص لوازم خانگی برای خدمات تخصصی صحبت کنید.

منبع: https://www.uakc.com/blog/2-tips-to-efficiently-،ize-your-refrigerator/

این تمایز بین قفسه های بالا و پایین برای جدا نگه داشتن غذاهای خام و پخته شده ضروری است. اگر آلودگی متقاطع رخ دهد، می تواند منجر به حملات جدی بیماری شود که منجر به کم آبی، اسهال، استفراغ و موارد دیگر می شود. اگر غذاهای خام در قفسه بالایی روی غذاهای پخته شده و غذاهایی که نیازی به پختن در زیر آنها ندارند، چکه کنند.

2. افزایش طول عمر مواد غذایی ذخیره شده

این دو نکته به شما کمک می کند تا غذاهای خنک خود را به طور موثرتری ذخیره کنید. برای اینکه سازمان خود را به سطح بعدی برس،د، از نوار ،ب و یک تیز برای ایجاد بر،ب مواد غذایی استفاده کنید. غذاهای قدیمی را به جلو منتقل کنید و آنها را فراموش نخواهید کرد. اگر قفسه‌ها را با پوشش پ،تیکی یا محل‌های ضد آب بپوش،د، تمیز ، نشت‌ها آسان‌تر است. در نهایت، می تو،د سیستم قفسه بندی کوچک خود را با استفاده از ظروف پ،تیکی یا شیشه ای روی هم بسازید.

بیایید با آن روبرو شویم، دلیل اصلی نگر، برای ا،ر افراد این است که ممکن است با خوردن غذاهایی که در یخچال ،اب شده اند، بیمار شوند. وسوسه انگیز است که مواد غذایی را که بیشتر به آنها دسترسی دارید، در مناطقی قرار دهید که دسترسی به آنها راحت تر است. اما، توجه اولیه باید ایمنی مواد غذایی و بهداشتی ترین راه های نگهداری مواد غذایی باشد.

یک علم واقعی برای نگهداری غذای سرد وجود دارد که از حوصله این مقاله خارج است. بنابراین، برای ساده نگه داشتن همه چیز، اجازه دهید به یک چیدمان بهداشتی معمولی نگاه کنیم که در یک آشپزخانه حرفه ای که در آن بهداشت مواد غذایی به خوبی رعایت می شود، می بینید. به طور کلی می تو،م ذخیره سازی مواد غذایی در یخچال را به قفسه های بالایی و پایینی به صورت زیر ت،یم کنیم:

  • قفسه‌های بالایی: این مکان ایده‌آل برای غذاهای پخته‌شده است که در حال حاضر برای خوردن بی‌خطر هستند، از جمله باقیمانده‌ها، غذاهای سرد و نوشیدنی‌های سرد.
  • قفسه های پایین: در اینجا شما می تو،د غذاهای خام مانند مرغ، گوشت چرخ کرده و سایر گوشت ها را ذخیره کنید.
بسیاری از مردم برای چند لحظه در یخچال خود را باز کرده اند و متوجه شده اند که برخی از مواد غذایی نادیده گرفته شده فاسد شده اند. این می تواند باقی مانده از شب قبل یا برخی از برگ های سالمی باشد که هفته گذشته قصد داشتید قبل از فراموش ، آنها بخورید. اگر سیستمی نداشته باشید، محتویات یخچال شما می تواند در کوتاه مدت غیرقابل کنترل شود. در این مقاله، دو نکته ساده را بررسی خواهیم کرد که به شما کمک می کند یخچال خود را سازماندهی کنید تا کارایی نگهداری غذای سرد خود را بهبود بخشد.

1. ملاحظات بهداشتی

بسیاری از مردم از این که متوجه می شوند یخچال آنها دمای داخلی ثابتی ندارد شگفت زده می شوند. مناطق گرمتر و خنک‌تری وجود دارد و برخی از مکان‌ها برای نگهداری مواد غذایی خاص بهتر از مکان‌های دیگر هستند. اگر می خواهید طراوت و ماندگاری غذای خود را افزایش دهید، درک این اصل مهم است. بیایید گشتی در اطراف یخچال خود بزنیم و توضیح دهیم که چه مواد غذایی باید کجا بروند:

  • درب: گرم ترین منطقه است که آن را به مک، ضعیف برای نگهداری گوشت خام و تخم مرغ تبدیل می کند. اما، این یک مکان عالی برای کره، پنیرهای نرم و چاشنی ها است.
  • کشوی سبزیجات: همانطور که از نام آن پیداست، اگر هوا کمی مرطوب‌تر باشد، مکان من،ی برای سبزیجات است. به همین دلیل است که باید این غذاها را در یک کیسه پ،تیکی شل نگه دارید.
  • The Crisper: این مکان ایده آل برای میوه ها و سبزیجات برگ دار است زیرا هوا خشک تر است.
  • قفسه بالایی: اینجا جایی است که باید باقیمانده، نوشیدنی های خنک و سایر مواد غذایی که نیاز به پخت و پز ندارند، ذخیره کنید.
  • قفسه می،: این ثابت ترین دما در کل یخچال است که آن را به مک، عالی برای نگهداری تخم مرغ تبدیل می کند.
  • قفسه پایین: این سردترین منطقه ای است که باید محصولات لبنی، گوشت اغذیه فروشی و گوشت خام را در آن نگهداری کنید. اینها باید در ظروف جداگانه نگهداری شوند تا خطر آلودگی متقاطع کاهش یابد.

در نتیجه