چگونه محیط اداری را به سبک مدرن دکوراسیون نماییم؟

اما امروزه پارتیشنهای اداری مدرن با متریالهایی چون شیشه، امدیاف، آلومینیوم و چوب ساخته میشوند. در داشتن یک دکوراسیون فضای اداری شیک و زیبا، یکسری فاکتور تاثیر گذار هستند که با شناسایی و اجرای آنها میتوان به بهترین شکل، فضا را ایجاد کرد. 1- رنگ: بیشک یکی از موثرترین فاکتورها در اجرای دکوراسیون فضای اداری میباشد. پارتینش اداری متحرک بهراحتی و بدون نیاز به نیروی متخصص حرکت کرده و به هر نقطهای از محل کار منتقل میشود. از مزیت استفاده از پارتیشن اداری این است که می توانید آن ها را هر طور که می خواهید تغییر دهید یا به مکان جدید انتقال دهید. 4- استفاده از گیاهان: با استفاده از گل و گیاه میتوان به فضای اداری جان بخشید و طراوت و تازگی را به ارمغان آورد. در واقع پارتیشن بندی اداری فعالیتها را تفکیک کرده و برای کارمندان حریم خصوصی ایجاد میکند بهطوری که هر یک فضای شخصی یکسانی داشته باشند.

اما از طرفی این پارتیشن ها نسبت به پارتیشن تک جداره عایق بهتری در برابر صوت و همچنین گرما و سرما می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی، اجرا یا بازسازی اداری میتوانید به طور رایگان و آنلاین با مشاوران ما در ارتباط باشید. در این فضای اداری به هیچ وجه نباید یک سری پرده مردن مثل لوردراپه یا انواع شید و زبرا به کار ببرید زیرا نمای دفتر کار را به کلی خراب میکند. و شاید تصور نکنید اما می تواند شرکت شما را به درجهی بالاتری از بهرهوری، سود آوری و … اما هزینه آن بالاست و با توجه به نوع استفاده، متراژ و متریال مصرفی آن، تعیین و محاسبه میشود. این نوع پارتیشن اداری انواع متفاوت و نمونههای لوکس دارد و بیشتر با شیشه سکوریت ساخته میشود. اینجاست که سیستمهای پارتیشن بندی اداری مدولار میتوانند روند تغییرات دکوراسیون داخلی به روز شده را کارآمدتر و سریعتر کنند.

که ما در سازینه چوب طراحی های سفارشی شما را با انواع مدل های پارتیشن در رنگها و تقسیم بندی های متفاوت اجرا می کنیم. هستند که بسته بر نوع نیاز، کاربرد و سلیقه ی شخصی طراحی و اجرا می شوند. این نوع پارتیشن همانطور که از نامش پیداست ، در محل ثابت میشود و قابلیت جابجایی ندارد. یکی از مزایای پارتیشنهای ثابت قیمت پایینتر این نوع پارتیشن نسبت به نوع متحرک آن است و بسیاری از شرکتهایی که نمیتوانند بودجه بالایی برای تهیه و خرید پارتیشن اداری در نظر بگیرند، از نوع ثابت آن استفاده میکنند. از آن جاییکه برای ساخت پارتیشنهای تک جداره از یک پنل و پارتیشنهای دوجداره با دو پنل ساخته میشوند، قیمت دوجدارهها حدودا دو برابر نوع تکجداره است. یکی از مزیت های پارتیشن دو جداره عبور کابل های شبکه و سیستم در قسمت های مابین پنل هاست.

پارتیشن اداری تک جداره یکی از بهترین پارتیشن های اداری متحرک است که در آن از یک پنل با جنس ام دی اف، شیشه یا آلومینیوم به کار می رود، و چون تنها یک لایه از این مواد در آن ساخته میشود، باید بگوییم که این پارتیشن ها نسبت به حرارت و صوت مقاومت کمی دارند و برای مکانهای شلوغ و پر سرو صدا شاید گزینه مناسبی نباشند. با توجه به تنوع پارتیشن اداری میتوان آنها را در انواع ثابت، متحرک، تکجداره، دو جداره، چوبی، ام دی اف و شیشهای انتخاب و نصب کرد. تهیه کردن میز و صندلی ارگونومیک و استاندارد مهمترین فاکتور طراحی داخلی دفاتر کاری به حساب می آید.

طراحی داخلی اداری مدرن

همچنین هر بخش با رنگی مجزا و کاغذ دیواریهای متفاوت، مشخص شد. در مطالب قبلی بهطور کامل در مورد انواع پارتیشتن صحبت شد. از انواع گوناگون پارتیشنها میتوان به پارتیشنهای ثابت و پارتیشنهای متحرک اشاره کرد که این پارتیشنها بر اساس عملکرد خود دارای قیمتهای متفاوتی هستند. به گونه ای که اگر شما قصد داشته باشید محیط داخلی منزل یا اداره خود را به بخش های کوچکتر تقسیم کنید، به جای بنایی و ساخت دیوار، با حداقل هزینه و وقت مورد نیاز، می توانید از پارتیشن های ثابت و متحرک به عنوان دیواره های جدا کننده فضا استفاده کنید. پارتیشن اداری مدرن از نظر کارایی در انواع ثابت و متحرک، یک جداره و چند جداره هم تولید میشوند.

استفاده نمودن از عناصر طبیعی همچون گل و گیاه، اجرای آبنما به منظور شنیدن صدای آب، هارمونی طرح و رنگ در دکوراسیون فضای داخلی میتواند به نوعی جلا دهنده روح و روان افراد حاضر در اداره باشد. همچنین دوام چوب بسیار بالا است و به آسانی قابلیت حذف شدن و استفادهی مجدد دارد. شیشه از نظر آکوستیک نیز قابلیت عایق بودن صدا را دارد. بهترین نوع پارتیشن های اداری دوجداره است که به دلیل عایق بودن در برابر صدا و حرارت بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. پارتیشن اداری متحرک دو جداره، امکان عایق سازی صدا را فراهم میکند. در پارتیشن اداری شیشهای که قابلیت عبور نور داشته و نوعی عایق صوتی محسوب میشود از شیشههای تک جداره، دو جداره یا منحنی بهصورت مات یا شفاف استفاده میشود. این پارتیشنها معمولا از جنس شیشه، چوب یا امدیاف و بهصورت پانلهای عمودی ساخته میشوند.

کمد دیواری از تجهیزاتی است که برای جلو گیری از شلوغی و نظم دهی به اتاقهای ادارات بر روی دیوارها نصب می شود . به این دلیل که دیوارپوشهای PVC نیازی به زیرسازی ندارند به آسانی نصب میگردند. مبلمان موجود در فضاهای کلاسیک معمولاً ترکیبی از چوب منبتکاری شده با چرم لمسهکاری یا پارچه ابریشمی نفیس به رنگ روشن است. در دکوراسیون و طراحی اداری مدرن میتوانید از صندلیهای ساخته شده از چرم و فلز استفاده کنید؛ این صندلیها در عین راحتی، ظاهری زیبا دارند. به طور معمول مبلمان چرم در این نوع طراحی به کار میرود. در طراحی اداری مدرن استفاده از رنگ های ملایم و تا حدی برای ایجاد یک محیط زیبا بکار گرفته می شود. بی شک ایجاد هرگونه تغییر در دفتر کار شما میتواند به طور قابل ملاحظهای استرس و هزینه ایجاد کند.

اما در طراحی یک پلان اداری به چه نکاتی باید توجه شود؟ دسترسی آسان کارکنان به بخشهای مختلف و همچنین دسترسی مناسب به آرشیو فایلها از جمله مواردی هستند که به هنگام طراحی دکوراسیون فضای اداری بهتر است که در نظر گرفته شوند. میگردد و در نتیجه میزان بهرهوری و راندمان کاری در افراد به شدت پایین میآید. پارتیشن های اداری یک سری دیوارهای قابل حمل و سیار هستند که برای بخش بندی محیط داخلی یک دفتر یا شرکت به منظور بهرهوری بیشتر از فضا مورد استفاده قرار می گیرند، که در انواع مختلف تولید می شوند. در این مطلب از چیدانه به معرفی انواع پارتیشن اداری از نظر متریال، طراحی و تعداد جدارهها همراه با عکسهایی از این سازه کاربردی و زیبا پرداخته میشود. در طراحی مدرن از مبلمان راحت و جادار استفاده میشود. مبلمان یکی از مهمترین جنبه های طراحی داخلی فضای اداری است. مزیت استفاده از پارتیشن اداری وقتی مشخص می شود که در طراحی شرکت خود نیاز به جابهجایی و باز کردن یا کوچک کردن یک فضا دارید اما به دیوارهای ثابت که غیر قابل جابهجایی هستند بر می خورید و اینجاست که پارتیشنهای اداری به کمک شما می آیند.

باوجود اینکه دیوارپوش PVC هم عایق بسیار خوبی برای دما و هم عایق خوبی برای صدا است میتوان از دیوارپوش MDF به عنوان عایقی برای صدا و دما نیز استفاده کرد بهگونهای که قبل از نصب این نوع دیوارپوش در پشت آن یک لایه فوم قرار میدهند تا بتواند نقش عایق صدا و دما را نیز برای شما ایفا کند. خرید پارتیشن اداری از چالشهای مهم دکوراسیون اداری است و از این رو باید قبل از انتخاب آن به چند نکته توجه کنید. یک پارتیشن اداری مستقل و متحرک با چند لولاهای کاملا بازشو، باز یا بسته میشود و به هر شکلی که تمایل داشتید میتوانید آنها را تنظیم کنید. به این معنی که هر موقع بخواهید میتوانید بر حسب سلیقهی شخصی مکان یا حتی تقسیم بندی های آن را تغییر دهید. ممکن است تصمیم بگیرید در آینده دفتر کاری خود را تغییر دهید، کارکنان خود را افزایش یا کاهش دهید یا حتی دفتر خود را به طور کامل به جای دیگری منتقل کنید.

پارتیشن اداری نوعی سیستم جدا کننده کاذب است که فضاهای اداری را به چند قسمت تقسیم بندی میکند. پارتیشن اداری متحرک از حول محور ریلی کف یا سقف قابل حرکت و جابهجایی است و معمولا برای سالنهای چند منظوره استفاده میشود. یکی از دستورالعملهای ایمنی جهت رعایت استاندارد صندلی آمفی تئاتر این است که هنگام طراحی و نصب صندلیها باید به خط عمود و فاصله میدان دید تماشاگران مخصوصاً در زمانی که کف سالن صاف است را رعایت کرد. این پارتیشنها در ابعاد و اندازههای مختلف و با انواع متریالها چون چوب، آلومینیوم و شیشه طراحی و تولید میشوند که متناسب با سبک دکوراسیون در بخشهای مختلف سازمانها و شرکتها میتوان از انواع آنها استفاده کرد. تجهیزاتی که در نظر گرفته میشود علاوه بر زیبا، راحت و دلنشین بودن بایستی متناسب با محیط اداری نیز باشند. و متناسب با فضا بهترین میز و صندلی را انتخاب کرد.

طراحی نمای داخلی اداری همچنین استفاده نمودن از مبلمان مناسب با طراحی ارگونومی میتواند در بالا بردن کیفیت فضای داخلی یک اداره بسیار تاثیر گذار باشد. این فاکتور در کاهش استرس و ایجاد حس آرامش بسیار تاثیر گذار است. یک محیط اگر نورپردازی مناسب نداشته باشد حالتی تاریک به خود میگیرد که حس خواب آلودگی و خستگی را در کارمندان ایجاد میکند. برای به دست آوردن از این اتاق های کنفرانس با مضمون. به این ترتیب می­توانیم با یک پارتیشن اداری مدولار نمای آزار دهنده را به فضاها محدود کنیم یا یک اتاق بزرگ را به قسمتهای مختلف تقسیم کنیم. یا حتی ممکن است تصمیم گرفته باشید بخش جدیدی به دفتر خود اضافه کنید بدون اینکه خود را به دردسر دیوار کشیدن و ریخت و پاشهایش بیاندازید، در این صورت پارتیشنهای اداری بهترین گزینه برای شما هستند. اما باید به شما بگوییم که همین جلوهی بصری زیبا، دسترسی آسان به بخش های مختلف و فضای باز بیشتری که پارتیشنها نسبت به دیوارها در اختیار ما قرار می دهند می تواند تاثیر مستقیمی بر روی ارباب رجوع داشته باشد.

ایجاد یک محیط مجزا برای هر یک از کارکنان می تواند در افزایش راندمان کاری دکوراسیون داخلی پارتیشن اداری شرکت کمک کند. یکی از ابعاد مهم در طراحی دکوراسیون هر نوع فضایی مشخص کردن سبک طراحی آن است. به همین دلیل بهتر است تا در شروع کار دکوراسیون داخلی اداری مدرن بهترین اتاق را برای طراحی پلان اتاق مدیریت آماده کنید. اختلاط پارتیشن های اداری شیشه ای و درب های چوبی با استفاده از بافت های مختلف علاقه به طراحی را افزایش می دهد. شناخت دقیق و مشاوره در خصوص بهترین انتخاب که متناسب با فضای دلخواه شما و طراحی های شخصی و خصوصی باشد را با پارتیشن دیکا آسیا می توان کسب کرد. رنگ مبل نیز یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید، بهتر است رنگ مبلمان اداری شما هماهنگ با تم محیط کار باشد. این نوع پارتیشن قیمت پایینتری نسبت به نوع شیشهای داشته و مناسب شرکتهایی است که بودجه کمتری دارند.

دکوراسیون داخلی اداری چوبی

این نوع پارتیشن اداری نسبت به مدلهای دو جداره تنوع کمتر و قیمت پایینتری دارد. حتی اگر قصد دارید از پارتیشن های شیشه ای استفاد ه کنید می توانید از نوع مات آن استفاده کنید تا این حریم خصوصی را برای کارمندتان ایجاد کنید. این پارتیشن اداری با متریال ام دی اف ساخته شده، نمای ظاهری و حتی فریم بندی آن نیز از جنس ام دی اف بوده و بهدلیل داشتن سطح صاف، قابل روکشکاری و رنگ آمیزی است. از پارتیشن اداری ام دی اف امروزه در دانشگاهها و مدارس نیز استفاده میشود. برای نصب و اجرای پارتیشن اداری، علاوه بر استفاده از متریال و یراق آلات با کیفیت، شخص نصب کننده نیز باید متخصص و ماهر بوده، تجربه کافی و احاطه کامل بر نقشه اجرایی داشته باشد و مشاورههای لازم را قبل از طراحی و اجرا به کارفرما تحویل داده باشد، سپس شروع به نصب و اجرای پارتیشنهای اداری کند.

طراحی داخلی پارتیشن اداری

در فضاهای اداری وجود فضاهای مختلفی چون اتاق کارمندان، آبدارخانه و اتاق مدیر لازم است که در صورت کمبود فضا میتوان با پارتیشنبندی این مشکل را به سرعت و به بهترین شکل ممکن حل کرد. امروزه با مدرنیته شدن و خلاقیت روز به روز در صنعت دکوراسیون، شرکتها، دفاتر و ادارهها هم تصمیم می گیرند تا دستی به طراحی و چیدمان محیط اداری خود بزنند. دکوراسیون فضای اداری بایستی علاوه بر دلنشین بودن و بالا بردن روحیه افراد، حالتی رسمی نیز داشته باشد از این رو طراحی و اجرای آن به مهارت خاصی نیاز دارد و بایستی توسط افراد متخصص این امر صورت بگیرد. توجه به اجرای صحیح و اصولی پارتیشنبندی در فضاهای اداری با توجه به اهمیت تقسیم صحیح فضاها و جلوگیری از ایجاد فضاهای مرده در محل کار، بسیار مهم و ضروری است.

با استفاده از پارتیشن می توان محیط دنجی برای کتابخانه یا بازی کودکان و حتی سینمای خانگی به راه انداخت. کاغذ دیواری در طرحهای مدرن و یا حتی ساده میتواند زینت بخش فضای اداری باشد. با این وجود شرکتهای تولید کننده پارتیشن ام دی اف اداری طرحهای متنوعی از این محصولات را به مشتریان ارائه میدهند تا پروسه زیباسازی محیط بهتر انجام شود. 5- استفاده از کاغذ دیواری: امروزه در بسیاری از فضاهای اداری از کاغذهای دیواری با طرحهای متنوع استفاده میگردد. در واقع نکات زیادی را باید هنگام دیزاین و طراحی دکوراسیون اداری در نظر بگیرید؛ اما مهم ترین نکته این است که سبک کاری خود و پتانسیل های محیط اداری خود را بشناسید. سبک های مختلفی برای طراحی داخلی وجود دارد که در ادارات به کار می رود اما در حال حاضر سبک مدرن و استفاده از این سبک اهمیت زیادی دارد، اما سبک های کلاسیک در محیطی چون اداره کاربرد زیادی ندارد و بهتر است از سبک مدرن در طراحی داخلی اداره استفاده شود.

دکوراسیون داخلی اداری مدرن