پرده رومن شید

پرده رومن شید

شما می‌توانید توسط یک پارچه نمدار و خشک به راحتی پرده‌های خود را در فصول مختلف سال تمیز کنید. در پرده رومن از نوار رفلت استفاده می‌شود در واقع همان نوار پرده است؛ که می‌تواند حلقه دار یا بدون حلقه باشد. نخ‌های پرده رومن از رفلت عبور کرده و با قرار دادن آن‌ها می‌توان به راحتی پرده را به صورت پله‌ای جمع کرد. چسب دو طرفه یک جز مهم است که در این نوع پرده‌ها استفاده می‌شود، تا سبب اتصال پرده و ریل شود.

همچنین هر دو طرف پرده رومن از زیبایی خاصی برخوردار است و همین امر موجب می شود تا از نمای بیرون خانه نیز دارای نظم و ویستا پرده زیبایی باشد. توجه داشته باشید که یکی از نقاط مرکزی فضای شما، مبل و پرده‌ها هستند پس در انتخاب آن‌ها دقت کنید و تناسبی بین مبلمان و پرده ایجاد کنید. برای این که این کار به راحتی صورت گیرد حتما از طراحان و متخصصان دکوراسیان داخلی کمک بگیرید. به طور کلی می‌توان گفت که تفاوت اصلی پردهای رومن با سایر پرده‌های دیگر در عملکرد مکانیزمی آن‌ها می‌باشد به این دلیل که این پرده‌ها معمولاً به طرفین جمع و یا باز نشده و حرکت آن‌ها به صورت عمودی است. همین خصوصیت و ویژگی یکی از وجه تمایزهای پرده رومن نسبت به سایر پرده‌هاست.

  • به طور مثال برای پنجره ای با عرض ۴ متر از رومن با دوخت دو تکه ۲ متری استفاده می‌شود.
  • به‌هنگام انتخاب پرده رومن، به نحوه جمع شدن آن و خصوصیات ظاهری‌اش دقت فرمایید.
  • توضیحات نحوه ی باز و بسته شدن مدل پرده رومن به این صورت است که شما به راحتی توسط بند کنار ریل میتوانید پرده را بالا و پایین کنید .
  • پرده شید ها یکی از بهترین گزینه ها برای دکوراسیون آشپزخانه ها محسوب می شود، چرا که به راحتی می توانید آن ها را برای داشتن نور مطلوب تنظیم کنید.
  • نام گذاری این پرده به دلیل الهام گرفتن آن از سبک پرده­های روم باستان بوده و به همین دلیل است که معمولا از آن به عنوان پرده ای سلطنتی و کلاسیک یاد می­‌شود.
  • پرده پذیرایی باید دارای مشخصه هایی مثل زیبایی، تنظیم نور ورودی، شستشوی آسان و تنوع در انتخاب باشد.
از زمان های قدیم مردم رم برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به خانه هایی که در کنار خیابان بودند بر روی پنجره ها پارچه هایی مرطوب را آویزان می‌کردند که از ورود گرد و غبار به داخل خانه جلوگیری کند. بله می تونید از پرده رومن برای محل کار هم استفاده کنید ولی پیشنهاد ما برای محل کار پرده کرکره فلزی و پرده لوردراپه هست. یک تیم مجرب و حرفه ای در پردینو بعد از خرید پرده نصب را برای شما انجام می دهد برای آموزش نصب می توانید به مقاله های سایت پردینو مراجعه کنید. پرده های رومن چه در حالت بالا بودن و چه پایین بودن جلوه ای ساده، یکنواخت و تمیز به پنجره میدهد. ساختار یکپارچه به معنی آن است کهپرده های رومنحریم بسیار مناسبی را ارائه میدهند. تفاوت اصلی پرده رومن با دیگر پرده ها مکانیزم این پرده است که بر خلاف پرده های معمولی که به چپ و راست جمع و باز می شوند این پرده به صورت عمودی و منظم و صاف برروی هم جمع میشوند.

پرده رومن مخمل:

به طوری که شست‌و‌شو و نصب آن‌ها نسبت به سایر مدل‌ها زمان‌بر است. اگر فرزند کوچک و یا حیوان خانگی دارید، خانه پرده به شما توصیه می‌کند که حتما یکبار از این پرده‌ها استفاده کنید. به این خاطر که پرده‌های رومن کیفیت بالایی دارند و به راحتی خراب نخواهد شد؛ هم چنین به راحتی در دسترس فرزاندان شما و حیوانات خانگی قرار نخواهد گرفت. مجموعه سناتکس به واسطه حضور گسترده خود در حوزه تولید انواع منسوجات داخلی اقدام به تولید انواع رومبلی با کاربرد فضای داخلی و فضای باز نموده است.

این نخ‌ها، از نوار موجود در پشت پرده (رفلت) رد می‌شود و سپس گره می‌خورد. اندازه‌ی این نخ‌ها، پس از گره خوردن، باید کاملا مساوی باشد تا پرده، هنگام باز و بسته شدن در یک راستا حرکت کند. اگر نصب پرده رومن، به درستی انجام نشود، ممکن است پرده، کج بالا و پایین برود. این کار علاوه بر این که جلوه زیبایی ندارد، به پرده هم آسیب می‌زند. پرده رومن یا پرده رومی یکی از زیباترین ابزارهای کنترل نور در فضاهای داخلی است.

مقاله ها مرتبط

از موارد دیگری که در تعیین قیمت نهایی رومن پرده تاثیر گزارست می­توان به نوع دوخت و ریل مخصوص پرده رومن اشاره داشت. پرده زبرا اتاق خواب خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ مزایا، کاربرد، قیمت و مشاهده جدیدترین مدل پردهای زبرا اتاق خواب 2022 در این مقاله از سبک مدرن. جدیدترین و زیباترین مدل های پرده اتاق کودک با طرح های فانتزی، عروسکی و جذاب دخترانه و پسرانه را در این مقاله از سایت سبک مدرن مشاهده نمایید. علاوه بر اینکه این دو پرده، تلفظ یکسانی دارند، از نظر ظاهری نیز شباهت‌هایی با هم دارند اما به راحتی می‌توان با دست گذاشتن روی تفاوت‌های موجود، نوع پرده را مشخص کرد.