نکات مهم برای خرید ماشین چینی و لوازم یدکی آن

در حوزه حمل و نقل درون شهری باید شرکتهای قوی با سرمایهگذاری مناسبی شکل بگیرند. یادآوری میشود لوازم یدکی و قطعات خودرو در اولویت اجرای طرح مبارزه با قاچاق و تقلب قرار گرفته تا با اجرای این طرح با اولویتهای تعیین شده، کاهش آثار زیانبار کالای قاچاق در اقتصاد کشور اثرگذار باشد. فروش لوازم یدکی عمده در سراسر کشور . فروش لوازم یدکی ولکس ، لوازم هایما ، یک از قطعات تماس حاصل فرمایید . وی خاطرنشان کرد: با این وجود، در حال حاضر بخشی از بازار لوازم یدکی و قطعات خودرو از طریق واردات (رسمی و غیر رسمی) تامین میشود و البته بدنه بازار از وجود اقلام تقلبی نیز رنج میبرد که موجب شده تا رانندگان و مالکان خودرو متحمل هزینه در تعمیر و تعویض قطعات شوند و این مسئله گاها منجر به مرگ و میر ناشی از تصادفات حادث شده از نصب قطعات جعلی و غیر استاندارد شده است.

با ضمانت کیفیت . لازم است تا در آینده تبلیغات بیشتری برای تولیدیهای رسمی شود و اینها به عنوان مثال بگویند که کد شناسه و رهگیری و ضمانت دارند تا مشتریان اعتماد بیشتری به آنها کنند. به گزارش ایسنا، طبق اعلام اتاق اصناف ایران، روز گذشته ( ۱۱ مرداد ماه) نشست حضوری و وب کنفرانس “مدیریت عرضه محصولات لوازم یدکی و مصرفی وسایل نقلیه” در اتاق اصناف ایران و با حضور محمد مهدی برادران (معاون صنایع عمومی وزارت صمت)، هوشیار فقهیی (دبیر کل اتاق اصناف ایران) و جمعی از نمایندگان نهادهای ذیربط، روسای اتاقهای اصناف شهرستانها و اتحادیههای مسئول در شهرستانهای کشور برگزار شد تا نظرات کارشناسی برای اجرای طرح “ممنوعیت عرضه لوازم یدکی و قطعات خودرو از ۱۵ مرداد ۱۴۰۱” در واپسین روزهای منتهی به اجرای این طرح مورد بازخوانی و بررسی نهایی قرار گیرد و مشکلات باقیمانده رفع شود.

برادران ضمن تاکید بر اینکه ساماندهی بازار لوازم یدکی و قطعات خودرو با شناسهدار شدن اقلام پایان پیدا نمیکند، خاطرنشان کرد: در محله بعد ضمانتدار شدن آنها الزامی میشود و پس از آن اعلام میکنیم که در هر کدام از قطعات، کدام برند بیشترین رضایت مشتری را دارند و همه اینها به نظمدهی بازار کمک خواهد کرد. متولی ادامه داد: مقابله با قاچاق کالا و احتکار آن از طریق عرضه قطعات به صورت مستقیم از سوی تولید کننده از دستاوردهای به کارگیری این سامانه خواهد بود. این اقدام بر اساس توافق نامهای سه جانبه میان اتحادیه و وزارت صمت منعقد شد تا رانندگان بتوانند قطعات پر مصرف را به قیمت تولید کننده و با درصد تخفیف ویژهای خریداری کنند. مدیرعامل اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی کشور افزود: رانندگانی که از طریق سامانه یکپارچه حمل و نقل وارد پنل خود شوند ـ شامل رانندگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری ـ از تخفیف ویژه برای خریداری قطعات یدکی خودرو و کالاهای پرمصرف برخوردار میشوند.

لوازم یدکی خودرو

بر اساس درخواست رانندگان با رایزنی و پیگیریهایی که با وزارت صمت انجام شد، مقرر شد کالاهای پرمصرفی همچون “روغن” و “فیلتر روغن” برای رانندگان این حوزه تامین شود. این مقام صنفی در ادامه در رابطه با افزایش قیمت قطعات یدکی نیز اعلام کرد: طبق سنوات هرساله، همیشه در ابتدای هر سال، نه صرفا در قطعات لوازم یدکی، بلکه در تمامی کالاهای صنوف و خدمات افزایش قیمت رخ میدهد؛ اما سال جاری تفاوتی با سالهای گذشته هم دارد و آن موضوع تصویب افزایش ۵۷ درصدی حقوق و دستمزدهاست. سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشینآلات ضمن اشاره به اجرایی شدن طرح وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در رابطه با مبارزه با قاچاق و تقلب در قطعات یدکی خودروها از ۱۵ فروردین ماه که دو قطعه پرمصرف باطری و کمک فنر در گام نخست مشمول اجرای این طرح شدهاند، تشریح کرد: وزارت صمت از صنف اتحادیه لوازم یدکی خواسته است که ۵۳ قلم کالا بایستی دارای شناسه کالا داشته باشد.

برای بسیاری از افرادی که با فروشگاههای مختلف و انواع قطعات آشنایی ندارند، این کار، هرگز چندان ساده نبوده است. بسیاری از افراد با لوازم یدکی خودرو آشنایی ندارند و نمی دانند هر یک از آن ها چه کاربردی در خودرو دارند که در صورت آسیب به آن خسارت هایی به خودرو وارد می کنند. وی ضمن تاکید براینکه ما همیشه موافق شفافسازی بودهایم، گفت: هرگونه همکاری با وزارت صمت در اجرای این طرح صورت گرفته، مراحل بسیاری هم طی شده و جلسات همچنان در حال برگزاری بوده و نتایج خوبی هم حاصل شده است؛ اما فشار بازرسان اتاق اصناف، وزارت صمت و سازمان تعزیرات به همکاران ما در روزهای ابتدایی اجرای این طرح و با توجه به اینکه زمان کافی برای شناسهدار کردن قطعات داده نشد و همچنین همکاران ما آشنایی کامل با سیستم نداشتند، زمینهساز ایجاد برخی مشکلات شد.

دستگاههای ناظر همچون وزارت صمت که متولی تولید قطعات خودرو است و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز از طریق این سامانه میتوانند نقش نظارتی خود را بهتر ایفا کنند. وی افزود: این اقلام به صورت واردات رسمی و غیررسمی و تولید داخلی قانونی و غیرقانونی وارد بازار میشود. خسارتهای وارد شده به لاستیکها و باتری تا میزان 50 درصد قیمت نو آن تحت پوشش قرار میگیرند. در ادامه قیمت لوازم یدکی برخی خودروهای چینی و میزان در دسترس بودن آن ها آمده است. بابک مجیدی، انصاف نیوز: یک فروشنده لوازم یدکی میگوید قیمت کالای تولید داخلی حدود ۳ برابر گرانتر از کالای تولید چینی است، فروشنده دیگری میگوید بازار دست نا اهلان افتاده وفروشنده دیگر میگوید اگر رئیسی به دلار دست بزند قیمت پراید تا ۲۰۰ میلیون تومان هم خواهد رفت و فروشنده لوازم یدکی خودروهای چینی هم میگوید به دلیل مشکل برق در چین در آینده با قحطی لوازم یدکی مواجه خواهیم شد.

واردات خودرو دست دوم هم کماکان ممنوع است و آن طور که وزیر سمت گفته گویا محدودیتی هم در زمینه کشور مبدا وجود ندارد و تصمیم مبنی بر اینکه از چه کشوری خودرو وارد شود با بازرگانان است. برند تاپ یدک به دلیل داشتن شناخت و تجربه کافی در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو، ارائه دهنده مرغوب ترین قطعات با قیمت مناسب به مراکز فروش عمده این لوازم است. سایپا به دنبال تولید به صورت skd و Ckd است و در این زمینه چهار خط تولید فراهم شده که امکان تولید در این خطوط مهیاست و در صورتیکه آئین نامه واردات ابلاغ شود، با توجه به اینکه با ۱۶ برند اصلی مذاکره کردیم، گروه خودروسازی سایپا حتما خودروهایی را بر اساس سیاست دولت وارد خواهد کرد. مورد بعدی تاثیرگذار و چالش برانگیز برای شما، دسترسی و سادگی خرید لوازم یدکی با کیفیت و قیمت مناسب است.

سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشینآلات تصریح کرد: موضوع مهمتر اما این است که اگر طی روزها و ماههای آتی نتوانیم با وزارت صمت تعامل کنیم تا زمانی برای رسیدگی به موارد مطرح شده در نظر گرفته شود، تا سه ماه آینده تامین کمکفنر در کشور با مشکل مواجه خواهد شد؛ چراکه واردکنندگان ما هنوز برای واردات قطعات کمک فنر به سبب اینکه بلاتکلیف هستند، اقدام نکردهاند؛ اما سایر قطعات یدکی به وفور در بازار وجود دارد و کمبودی در کار نیست. بر اساس اساسنامه اتحادیه موظف هستیم هر ۶ ماه مجمع عمومی ر ا برگزار کنیم که در این راستا بیست و ششمین مجمع برگزار شد.

لوازم یدکی ماشین چینی

معاون وزیر صمت ضمن اشاره به اینکه آن دسته از واحدهای صنفی که به هر دلیلی هنوز کد شناسه دریافت نکردهاند و تعداد زیادی کالا در انبار دارند، با دریافت معرفینامه از اتحادیه، دو ماه فرصت استفاده از “شناسه اظهاری” دارند تا بتوانند این کالاها را تعیین تکلیف کرده، بفروشد یا مرجوع چین یدک کنند. ضمن اینکه اجرای این طرح علاوه بر آثار اقتصادی مبارزه با قاچاق کالا، از نظر امنیت خودرویی و قطعات مورد استفاده مردم نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است. چنانچه با مشکلاتی نظیر مغایرت کالا، ایراد فنی و یا ایراد ظاهری مواجه شدهاید، نیازی نیست خودتان را برای خرید اینترنتی سرزنش کنید!

لوازم یدکی خودروهای چینی