محدوده استاندارد یا حرفه ای: کدام یک برای خانه شما بهترین است؟ – مرکز لوازم خانگی و آشپزخانه جهانی

یکی از مزایای اصلی یک برد حرفه ای این است که آنها کنترل های سنگین را ارائه می دهند. بسیاری از واحدها دارای دستگیره های محکم و بادوام هستند، در حالی که برخی دیگر دارای صفحه نمایش لمسی براق هستند، حتی ممکن است نور پس زمینه LED نیز وجود داشته باشد تا روشن شدن مشعل را با یک نگاه آسان تر کند. با هر یک از گزینه‌ها، کنترل‌ها برای استفاده سنگین ساخته شده‌اند.

احتمالاً به یک اتصال گاز نیاز دارید:

از آنجایی که بسیاری از محصولات حرفه ای دارای مجموعه ای از اجاق های دوتایی هستند، معمولاً بزرگتر و سنگین تر از محدوده های استاندارد هستند. در حالی که این کارکرد را افزایش می دهد، ممکن است لازم باشد قبل از نصب به تقویت تیرچه های کف در آشپزخانه خود فکر کنید. همچنین قبل از ،ید، باید اندازه‌های درهایی را که محدوده جدید باید از آن عبور کند، دوباره بررسی کنید.

هزینه:

اگر قصد دارید از طیف جدید خود زیاد استفاده کنید، ممکن است ارزش سرمایه گذاری اضافی را برای ،ید یک محدوده سبک حرفه ای داشته باشید. اگر مشعل های گازی با کارایی بالا، ظرفیت پخت و پز اضافی و ویژگی های پیشرفته برای شما در اولویت هستند، طیف سبک حرفه ای می تواند انتخاب ایده آلی باشد.

،وجی گرمای یک محدوده حرفه ای، به ویژه آنهایی که تماماً گازی هستند، به این م،ی است که آشپزخانه شما سریعتر از زم، که یک محدوده استاندارد داشته باشید، گرم می شود. بنابراین، اگر از یک محدوده استاندارد به یک محدوده حرفه‌ای تغییر می‌دهید، باید برای از بین بردن بخار، دود و چربی، یک هود یا سایر تهویه‌ها نیز برنامه‌ریزی کنید.

اندازه و وزن را در نظر بگیرید:

در حالی که محدوده‌های استاندارد طول عمر من،ی دارند، محدوده‌های حرفه‌ای برای رسیدگی به نیازهای سخت یک آشپزخانه حرفه‌ای طراحی شده‌اند. این بدان م،ی است که می تو،د در ویژگی هایی مانند دستگیره های سنگین، لولاهای بسته نرم و دسته های ارگونومیک دوام بیشتری را انتظار داشته باشید. همچنین دیدن دروازه‌های چدنی مستحکم و مستحکم در محدوده‌های حرفه‌ای که به شما امکان می‌دهد تابه‌ها و قابلمه‌های سنگین را بدون نیاز به بلند ، وسایل سنگین روی سطح اجاق گاز بچرخ،د، معمول است.

کنترل های بالا:

اگر آشپز خانه مشتاقی هستید، ممکن است فکر کرده باشید که آیا باید در زمان به روز رس، آشپزخانه خود، یک مجموعه حرفه ای ب،ید یا به یک مدل استاندارد پایبند باشید. در حالی که محدوده‌های استاندارد ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهند، محدوده‌های حرفه‌ای تمایل دارند عملکرد بیشتری را ارائه دهند. بنابراین، در اینجا به بررسی برخی از دلایلی می پردازیم که چرا یک محدوده حرفه ای ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد.

ویژگی ها و قدرت پخت بیشتر:

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش قدرت پخت و پز، استفاده از طیف حرفه‌ای است. این وسایل معمولاً دارای ،وجی BTU بسیار بالاتری در مقایسه با محدوده های استاندارد هستند. آنها همچنین معمولاً دارای انتخاب گسترده ای از حالت های طبخ شامل سرخ ، با هوا و بخار با ویژگی هایی مانند شعله های برقی ستاره شکل و جوجه های گوشتی مادون قرمز هستند که می توانند مجموعه آشپزی شما را گسترش دهند.

ماندگاری بیشتر:

اگر طیف جدیدی را در نظر دارید، می‌تو،د مجموعه آنلاین ما را بررسی کنید تا گزینه‌های موجود را بررسی کنید یا با یکی از متخصصان لوازم خانگی ما صحبت کنید.

منبع: https://www.uakc.com/blog/standard-or-pro-ranges-which-one-is-best-for-your-،me/

اگر چه القایی شاهد افزایش محبوبیت در بازار داخلی بوده است، سرآشپزهای حرفه ای همچنان قدرت و تطبیق پذیری گاز را ترجیح می دهند. گاز بالاترین ،وجی حرارت را برای اجاق گاز ارائه می دهد، بنابراین ا،ر مدل های حرفه ای به اتصال گاز نیاز دارند. در برخی موارد، ممکن است بتو،د محدوده سوخت دوگانه حرفه ای داشته باشید، اما این به این م،ی است که شما به یک خط بنزین نیاز دارید.

احتمالاً به تهویه نیاز دارید:

در نظر گرفتن نهایی برای محدوده استاندارد در مقابل حرفه ای هزینه است. همانطور که بحث کردیم، محدوده های حرفه ای مزایای مختلفی را ارائه می دهند، اما این هزینه دارد. مجموعه ویژگی های سطح بالا منجر به بر،ب قیمت بالاتر می شود، بنابراین باید بودجه خود را ارزیابی کنید و اینکه آیا برای یک محدوده استاندارد من، تر هستید یا خیر.

نتیجه: