طراحی ویلا دوبلکس

شما میتوانید طرحهای گل دار را در رختخواب، رو بالشی، صندلیها، مبلمان و کاغذ دیواری خود به کار ببرید. گل و گیاه یک از بهترین عناصر طبیعت محسوب می شوند که می توانید آنها را در خانه به کار ببرید. در این بخش قصد داریم دکوراسیون داخلی خانه ویلایی بسیار زیبا و شگفت انگیزی را معرفی کنیم که تمام چشم ها را به خود خیره کند . طراحی ویلا در شمال و در این نواحی، منوط به تغییر کاربری اراضی برای ساخت ویلا می باشد. در شمال کشور معمولا ساختمان با یک ارتفاع حدوداً 70 الی 150 سانتی بر روی یک سکو به نام کرسی چینی قرار می گیرند. تنوع ابعاد و اتصال ساختمان ها به یکدیگر، یک تصویر تجسمی از نمای خانه به وجود آورده که از هر زاویه، شکل متفاوتی دارد.

طراحی داخلی ویلا کلاسیک

ممکن است شما از تعبیه پنجره های بزرگ در ساختمان ویلا غافل شده باشید، در چنین حالتی ویلای مخوف و تاریک گزینه مناسبی برای جلب نظر مشتری یا حتی گذراندن اوقات فراغت نخواهد بود. سازه های ویلایی مکان هایی هستند که در وسعت های نسبتاً بزرگ در فضاهای طبیعی و تفریحی برای گذراندن اوقات فراغت ساخته می شوند. رنگ هایی که برای فضا سازی محیط ویلا انتخاب می شوند، باید در نقاط مختلف ویلا قابل پیگیری باشند. همچنین تفاوت ارتفاعی و دمایی و رطوبتی نیز در این دو موقعیت بسیار قابل لمس است و کاملا متفاوت از یکدیگر بوده. همچنین رنگ دیوار و سقف یک رنگ یا کاملا نزدیک بهم باشد. انتخاب رنگ و طرح مناسب برای دیوار امر بسیار مهمی به شمار میرود که بهتر است در نهایت سلیقه و دقت انتخاب شود. انتخاب مبلمان مناسب در آشپزخانه نیز از عوامل مهمی است که میتواند تغییر زیادی در زیباتر جلوه کردن آشپزخانههای بزرگ و کوچک به شمار رود.

با توجه به عکس بالا متوجه آن خواهیم شد که تغییر یک کفپوش تا چه اندازه قادر است، بر منزل ما تاثیر گذار باشد. لازم به ذکر است که هر گیاهی برای نوع خاصی از سبک دکوراسیون داخلی مناسب است، پس بهتر میشود اگر در انتخاب آنها دقت لازم را در نظر داشت. اگر چه طراحی ویلا در کردان و مناطق مختلف بر مبنای الگوهای مناسب دکوراسیون و معماری ساختمان انجام می شود اما در مواردی نیز نیاز به استفاده از ایده های ناب و جذاب در دکوراسیون داخلی ویلا داریم.

طراحی داخلی ویلا مساحت استخر خانه ویلایی فوق زیاد بزرگ نیست، اما فضای داخلی کافی به نظر می رسد. بنابراین ویلاهای پرنور و ترجیحاً با مساحت بزرگ مورد توجه آن ها قرار خواهند گرفت. این منطقه روستایی با کلبههای چوبی و مردم بومی که با دامپروری روزگار میگذرانند، در کنار کوه ماسال قرار گرفته است. استفاده از متریال ساحلی مانند حصیر در کفپوش، ظروف چوبی و… تنوع عالی متریال پوششی این سقف باعث میشود هرکسی بتواند مصالح دلخواه خود را انتخاب و تمایز ایجاد کند. در بیشتر دکوراسیون داخلی ویلا از رنگ های کرمی و قهوه ای استفاده میشود که رنگ قهوه ای را با متریال لوکس بازی می کنند. همچنین در صورتی که به شیوه مناسب و صحیح در فضاسازی ویلا به کار گرفته شوند، گزینه ای بسیار جذاب و خیره کننده خواهند بود. همچنین این رنگ ها در چیدمان فضای داخلی ویلا نیز تاثیر بسیاری دارند. این کابینتها در سبکهای قدیمی و کلاسیک، ظاهر ویژه و جذابی دارند و حس خوبی به ساکنان خانه میدهند.

دیدن طبیعت، سبزی و طراوت و تازگی گلها، جایگزین مناسبی ست برای نامطلوبی های زندگی شهرهای امروزی که به جرات می توان گفت زندگی را به حد سکونت صرف تنزل طراحی ویلا داده است. دیدن شعلههای آتش قلب هر بینندهای را گرم و چشمها را مجذوب میکند. طراحان داخلی منزل قلب دوم هر خانه را شومینه می دانند. نکته مهم این است که این تغییرات باعث زیبایی بیشتر خانه خواهد شد و حتی فضای غیر قابل استفاده در منازل کوچک تا حد قابل قبولی بهینه می شود. استفاده از کفپوشی متفاوت در ارتفاع غیر همسطح با سطح پذیرایی یا نشیمن باید ویژگیهای مهمی را شامل شود. اما در این مقاله نکاتی آسان و بسیار تاثیر گذار را خواهید آموخت که نتیجه آن در آخر زیبایی منزل و استفاده بهینه از قسمتهایی است که تا به امروز شاید غیر قابل استفاده بودهاند. هنگامی که پس از تحقیقات خود و به اصطلاح سبک سنگین کردن برای تصمیم گیری به طراحی و ساخت ویلا، به این نتیجه می رسید که باید با یک تیم کار بلد همکاری کرد و صفر تا صد پروژه را به آنها سپرد، باید به دنبال گروهی باشید که در نهایت نتیجه حاصل شده از فعالیت تیم رضایت بخش باشد و در واقع هزینه و زمانی را که صرف این مسیر می کنید و مثمر ثمر باشد.

دکوراسیون داخلی خانه ویلایی

طراحی داخلی این خانه واقع در آفریقای جنوبی توسط گروه معماری SAOTA – Stefan Antoni Olmesdahl Truen Architects انجام گرفته است. این ویلا استخردار از موقعیت مکانی خوبی برخوردار است و دسترسی خوبی به مراکز تفریحی و دیدنی رامسر دارد. کتابخانه و شلف میتواند مکانی برای به نمایش گذاشت فرهنگ و نگرش فردی باشد. از جمله آن ها استفاده از گلهای طبیعی و همچنین یک کتابخانه کوچک است که بسیار موثر در متحول ساختن جلوه اتاق خواب خواهد بود. ساخت ویلا در شمال با روش سنتی ( آجر و سیمان) به دلیل شرایط آب و هوایی از جمله بارش دائمی باران و وزیدن باد ، همچنین نداشتن دمای ثابت بسیار دشوار و زمانبر است. ما در دفتر معماری ایماژ تحقیقات گسترده ای در رابطه با اصول طراحی ویلا در شمال انجام داده و بررسی های بسیاری در رابطه با مصالح مناسب در شمال و شرایط اقلیمی این منطقه انجام داده ایم که در این مقاله به آن ها اشاره شده.

تمام این موارد برای دل باز شدن فضای ویلا مورد نظر قرار می گیرد. ضمن اینکه شما باید الگوهای نورپردازی را به درستی در دکوراسیون داخلی ویلا مورد استفاده قرار دهید. اما همه میدانند که ویلا باید برای سالها طراحی و ساخته شود، بنابراین طراحی یک ویلای دوتایی میتواند تنها گزینه برای شما باشد. باید سعی شود نزدیکترین نقطه به درب ورودی اصلی سایت و هموارترین مسیر انتخاب شود به دلیل اینکه افراد استفاده کننده از ویلا در گروههای سنی مختلف هستند و باید همه بتوانند به راحتی مسیر را طی کرده و به ساختمان دسترسی پیدا کنند. رنگ ها در فضاسازی محیط منزل، ساختمان و ویلا تأثیر بسیار زیادی دارد. برخی از نکات گفته شده در بخش فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، برای دکوراسیون اتاق خواب نیز مناسب است. استفاده از کفپوش مناسب این قدرت را دارد که ارتباطی که ما به دنبال آن هستیم را ایجاد کند.

درحالت کلی این نکته را باید در نظر گرفت که اگر کار طراحی داخلی ویلای خود را به افراد مجرب بسپارید، خواهید دید که کمترین هدر رفت در هزینه و وقت را خواهید داشت. اکنون که دریافتید خانه های دوبلکس چیست و معماری آن ها چگونه است برای بازسازی ساختمان و اجرای این طرح در خانه های خود می توانید از شرکت جهان ساخت شارین کمک بگیرید زیرا تیم شارین با افراد متخصص و حرفه ای می تواند در این زمینه بهترین ایده ها را در خانه شما به اجرا درآورد. یک ساعت قدیمی در یک خانه به سبک مدرن بسیار به چشم می آید. دکوراسیون لاکچری هم نوعی از دکوراسیون مدرن است که در آن به پنجره های تمام قد شیشه ای تأکید زیادی شده است. ابعاد استخر و جکوزی براساس اینکه هدف شما تنها تفریح و استفاده فصلی است یا اینکه به شکل حرفه ای و ورزشی خواهد بود تعیین می گردد.

طراحی ویلا شمال

آرزوی هر کسی داشتن یک ویلا یا آپارتمان که بر اساس نقشه های مدرن درست شده باشد است، یا طراحی داخلی آن دکوراسیون داخلی آن آپارتمان طبق نظر و ایده شما درست شده باشد این خیلی در روحیه شما تاثیر میباشد. وجود این حرکت، هر چند به صورت کامل، دو فضا را از هم جدا نکرده است، اما به خوبی توانسته مرزی بین آن دو به وجود بیاورد و حریم هر یک را مشخص نماید. برای طراحی دکوراسیون ویلا از سبک های مدرن و کلاسیک استفاده می شود که در این بین، طراحی های مدرن توانسته توجه اکثر خریداران ویلا در شمال را به خود جلب کند. مرحله بعدی در پروسه ویلا سازی در شمال این است که حتماً و حتما به سراغ اخذ مجوزات مورد نیاز برای ساخت ویلا بروید. از طرفی هم لازم است به نگهداری گلها و میزان نوری که در فضا نیاز دارند، توجه کرد.

طراحی داخلی ویلا کوچک

علاوه بر رنگ نکته مهم دیگر به کار بردن عناصر طبیعی و به ویژه گل و گیاهان است که در این سبک باید به کار برده شوند. هر اکسسوری و وسیلهای که سبک آرت دکو برای تزیین به کار برده میشود اثر هنری باید باشد. این نوع سبک، سبکی تجملگرایانه به شمار میرود که از وسایل هنری در دکور آن اغلب استفاده میشود. همچنین وسایل روشنایی باید از دوام و عمر نسبتاً خوبی برخوردار بوده و به سرعت خراب نشده و باعث برهم خوردن تناسب کار نشوند. حتی نسبت به منازلی که از وسایل گرمایشی دیگر در چیدمان و سیستم گرمایشی استفاده کردهاند صمیمیت بیشتری و آرامش بیشتری در آنها برقرار است. هم چنین با سپردن پروژه خود به این شرکت در زمینه نقشه ساخت ویلا در شمال ، دیگر جای نگرانی وجود ندارد؛ چرا که از همان شروع کار که طراحی می باشد، تا اجرای ویلا و حتی نحوه چیدمان منزل در کنار شما خواهد ماند.

یکی از مهمترین مراحل و اقدامات شما پیش از شروع به ساخت ویلا در شمال این است که شما برای جامه عمل پوشیدن به رویای داشتن ویلا در شمال کشور، چه میزان سرمایهای در اختیار دارید و سرمایه شما متناسب برای ساخت چه ویلایی با چه مساحتی خواهد بود. به این منظور میتوانید به خانم پگاه کریمیان اعتماد کنید تا پروژه ویلایی خود را درست، مطابق رویای خود و سروقت تحویل بگیرید. از جمله این ویژگیهای مهم برای کفپوش آشپزخانه میتوان به مقاوم بودن در برابر آب و افتادن تجهیزات فلزی اشاره کرد. نور و روشنایی از جمله فاکتورهای مهم در دکوراسیون داخلی به شمار میروند. رنگ های روشن گزینه بهتری برای بازتاب نور هستند و می توانند فضای داخلی ویلا را مهیج و پر نور نشان دهند. اگر مهمان نواز و گرم هستید از چوب پارکت و اگر برخورد محیطی رسمی تر را می پسندید از سنگ و سرامیک روشن استفاده کنید.

طراحی داخلی ویلا باغ

مبلمان به تمامی اجزای مناسب برای نشستن گفته میشود؛ به این معنی که میز ناهارخوری، مبل پاف، چهارپایهها، صندلی بار و صندلیهای میزبان نیز جزئی از مبلمان محسوب میشوند. هر یک از این سازه ها محدودیت ها و مزایای خود را داشته و با در نظر گرفتن سبک طراحی ویلا و وضعیت جغرافیایی منطقه، می توان یکی از این ساختارها را انتخاب کرد. ایده های جذاب برای فضاسازی بهتر محیط ویلا به کار گرفته می شوند. از دیگر شاخصه های ویلای مدرن میتوان به چشم اندازهای خیره کننده آن اشاره کرد که یکی از مهمترین شاخصه ها در طراحی ویلای مدرن می باشد.

دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال

که سبک مدرن از قاعده و اصول خاصی پیروی می کند. پیروی از دکوراسیون به سبک مینیمالیسم و یک طرح باز, دکوراسیونی بی نظیر در ویلای زیر ایجاد کرده است که توجه اکثر افراد را به خود جلب می کند. در صورتی که مایل به ایجاد طبقات با ارتفاع سقف های متفاوت باشید، اصول می گوید که ارتفاع سقف طبقه دوم ویلا بیشتر بوده و طبقه اول از ارتفاع معمولی و استاندارد بهره مند باشد. طراحی ویلا؛ نما ویلاهای مدرن براساس اصول طراحی و قوانین معماری کشیده میشود و نسبت به دیگر نماها ساده و تزئینات آن کمتر است. بنابراین برای طراحی آنها باید به اصول خاصی توجه شود. سبک مبلمان هم باید با سبک سایر اجزای دکوراسیون داخلی مانند اکسسوری، طرح دیوارها، کف و غیره هماهنگ باشد. به طور کلی مبلمان قادر است برای زیباسازی دکوراسیون داخلی نقش پررنگی را ایفا کند.

طراحی داخلی خانه ویلایی یک طبقه

در نتیجه شما باید به کمک ایده های نورپردازی مدرن و ترفندهای رنگ، کمبود نور در محیط را جبران نمایید. بنابراین باید فضاهایی که به نور خورشید بیشتری نیاز دارند در بخش جنوبی و فضاهایی که به نور کمتر نیاز دارند در بخش شمالی باشند. توجه داشته باشید که ویلاها بیشتر از سایر ساختمان ها و محیط های اداری نیاز به طراحی با رنگ های مختلف دارند. در واقع درست است که خانه یا ویلای شما یک واحد محسوب میشود، اما برای اجرای پلان ویلای دوبلکس نیاز به فضای بیشتر و طبیعتاً ارتفاع بیشتری نسبت به حد معمول یک سازه فلت دارید، تقریبا می توان گفت استاندارد ارتفاع باید در حدود یک ساختمان دو البته این نکته بدیهی است و فقط برای تاکید بیشتر آن را یاد آوری کردیم.

شومینه نقش یک عنصر طبیعی را در خانه ایفا میکند. از این عنصر طبیعی بسیار زیبا برای گرمی و صمیمیت بیشتر در منازل بهتر است استفاده کرد. در این مدل ظاهر شومینه به شکل مدرن است اما داخل آن میتوان از چوب طبیعی به عنوان سوخت نیز استفاده کرد. همچنین باید علاوه بر تامین نور طبیعی، باید از سایر الگوهای نورپردازی در فضای داخلی و بیرونی ویلا نیز بهره مند شد. شدت و رنگِ نورِ استفاده شده در بخش آشپزخانه با دیگر بخشها میتواند متفاوت باشد زیرا هر بخشی طبق کاربرد متفاوتش نور مخصوص خود را نیاز دارد. رنگ قرمز یکی از رنگ های مهیج و پرشور است که استفاده از آن در فضا سازی ویلا نیاز به جسارت بالایی دارد. نوسازی ویلا اما کمی متفاوت است؛ در نوسازی ویلا در اکثر مواقع تمام زیرسازی ها و بخشهای درونی سازه ویلا تعویض میشوند. ۱۴- در طراحی کف سازی اتاق خواب ، آرشیتکت ، سنگ تمام گذاشته است .