شومینه برقی زمینی

شومینه برقی زمینی یک نوع دستگاه گرمایشی می باشد که وظیفه تولید حرارت و افزایش دمای محیط را بر عهده دارد. این نوع شومینه شامل یک المنت گرمایشی الکتریکی می باشد که با تولید حرارت، هوا را درون دستگاه جابجا می کند و به این ترتیب حرارت را به محیط داخلی منزل هدایت می کند و می تواند گرمای مناسبی را برای محیط اطراف ایجاد کند.

این نوع شومینه علاوه بر حرارت می تواند در داخل منازل و محل های کاری با استفاده از شعله خود که با چراغ های ال ای دی طراحی شده است زیبایی و نمای آتش را برای دکوراسیون ایفا کند.

شومینه برقی زمینی

طریقه اجرای شومینه برقی زمینی

برای اجرای شومینه برقی زمینی نیاز به نکات قابل توجهی وجود دارد که باید این نکات به صورت کامل رعایت شود و این نکات اعم از:

1- پلاگین برق

2- سطحی صاف و مناسب برای قرار دادن شومینه برقی زمینی

3- راهنمای استفاده از شومینه برقی زمینی

پس از تامین کردن موارد بالا، شومینه را در محل مناسب خود قرار داده و به پلاگین برق متصل کنید.

سپس با استفاده از راهنمای شومینه برقی زمینی، دکمه روشن و خاموش را فشار داده و درجه حرارت مورد نظر خود را تعیین کنید. لازم به ذکر است که در نظر داشته باشید، هنگام استفاده از شومینه برقی زمینی به علائم احتیاطی و رعایت نکات ایمنی توجه بسیار زیادی شود.

انواع شومینه برقی زمینی

شومینه برقی زمینی انواع مختلفی دارد و این شومینه به چند نوع تقسیم می شود که عبارت است از:

1-شومینه برقی زمینی سنتی

در این نوع شومینه از سیستم های معمولی استفاده می شود و به صورت دائمی بر روی زمین نصب می شود.

2-شومینه برقی زمینی قابل حمل و جابجایی

این نوع شومینه به طوری طراحی شده است که به راحتی قابل حمل و جابجایی می باشد و در اکثر مواقع در داخل ساختمان ها، ادارات و ویلا ها به کار گرفته می شود.

3-شومینه برقی زمینی هیدرولیک

این نوع شومینه با استفاده از آب به عنوان رسانای الکتریک، برای حذف بار الکتریکی از سطح زمین استفاده می شود و به این نوع شومینه، شومینه برقی بخار زمینی گفته می شود.

مکان های مورد استفاده از شومینه برقی زمینی 

از شومینه برقی زمینی می توانیم در مکان های مختلف استفاده کنیم. این نوع شومینه به دلیل ساختار و عملکرد خوب خود، برای گرم کردن فضا های کوچک بسیار مناسب می باشد.

در ادامه مطلب به برخی از مکان هایی که می توان از شومینه برقی زمینی استفاده کرد اشاره شده است و این نوع مکان ها عبارتند از:

1- خانه

از شومینه برقی زمینی می توان در اتاق نشیمن، اتاق خواب، سالن و … استفاده کرد و حس زیبای آتش و گرمای شومینه را به داخل دکوراسیون ایفا کرد.

2-دفاتر و ادارات

اجرای این شومینه در دفاتر و ادارات که معمولا کوچک هستند بسیار مناسب می باشد و با نصب این شومینه می توان فضای گرم و دلپذیری را در داخل دفاتر و ادرات ایجاد کرد.

3-رستوران ها

طراحی و اجرای شومینه برقی زمینی در داخل رستوران ها بسیار حائز اهمیت می باشد و اجرای این شومینه به منزله جذب مشتری و زیبایی دکوراسیون رستوران به کار می رود.

4-هتل ها

استفاده از شومینه برقی زمینی در داخل هتل ها به منزله آرامش بخش بودن شعله آتش برای مشتریان هتل بسیار حائز اهمیت است و می توان با اجرای این شومینه حس دلگرمی را برای مشتریان ایفا کرد.

<p<p<p