سامانه معاملات فصلی 1401؛ آموزش ارسال معاملات فصلی- سپیدار سیستم | تکس مپ

این مبلغ شامل هزینه ای بدون محاسبه کسورات و اضافات و اقساط میباشد و باید بدون تغییر مبلغ اولیه ثبت گردد. روی دکمه “چاپ جزئیات” کلیک کنید تا جزئیات آن گزارش ( حاوی تمام رکوردهای آن گزارش) را پرینت بگیرید. جهت مشاهده صفحات بعدی در فهرست جداول از این دکمه استفاده مینماییم. دسترسی به هرکدام از جداول در هر مرحله با استفاده از منوی “ابزار” در بالای صفحه امکان پذیر است. چنانچه امروز، فرصت و افتخاری برای من فراهم شده تا هر آنچه از این علم می‌دانم و می‌آموزم را به دیگران انتقال دهم بسیار خرسندم.

مهلت ارسال معاملات فصلی بهار 1401

در ادامه مراحل نحوه ورود به این سامانه به صورت تصویری ارائه شده است. برای این موضوع تنها صورتحساب‌های ذکر شده، در آیین نامه اجرایی موضوع ماده 95 ملاک است. نحوه ثبت صورت معاملات در سامانه ارسال معاملات فصلی از طریق سایت عملیات الکترونیک مالیاتی کشور و وارد کردن اطلاعات گزارش حرید و فروش امکان پذیر بوده و برای اطلاعات از جزییات متن مقاله را مطالعه نمایید. صورت معاملات فصلی ، فهرستی از اطلاعات مربوط به خرید ، فروش و دیگر معاملات مودیان مالیاتی است که در پایان هر فصل باید برای سازمان مالیاتی کشور ارسال شود .

مهلت ارسال صورت معاملات فصلی در سال 1401

با کلیک روی دکمه حذف امکان حذف کامل گزارشاتی که به صورت ثبت اولیه میباشند وجود دارد. با کلیک روی دکمه ویرایش امکان تغییر در رکوردهای گزارشاتی که به صورت ثبت اولیه میباشند وجود دارد. درستون “کد رهگیری” گزارشاتی که ثبت نهایی شده اند دارای کدی خواهند بود که به منزله اطمینان از ارائه گزارش میباشد. ۶- با کلیک روی هرعنوان از جداول فهرست گزارشاتی که تاکنون در سالها و فصول مختلف ثبت نموده اید قابل مشاهده می باشد.

سامانه معاملات فصلی 1401؛ آموزش ارسال معاملات فصلی- سپیدار سیستم | تکس مپ

تمرکز اصلی این ابزار بر روی برخی از مشاغل بوده و مشمولان آن باید هر سه ماه یک بار، معاملات خود را در این سامانه به روزرسانی کنند. اما نکته پایانی که از اهمیت بسیاری برخوردار است سازمان‌هایی که اقدام به ارسال صورت معاملات فصلی می‌کنند، باید کارت اقتصادی را دریافت کرده باشند و کد اقتصادی خود را ارائه نمایند تا مورد پذیرش قرار گیرند. بدون داشتن کد اقتصادی ارسال هیچ مستنداتی از سمت مودی مورد پذیرش نیست. تهیه و تنظیم صورت معاملات فصلی در موضوع مالیات‌ها و اجرای جزییات و قوانین مربوط به ان یکی از دغدغه‌های ذهنی مودیان بوده و برای برای تهیه و ارسال آن بایستی رعایت فرمت‌های خاص ارائه شده توسط سازمان امور مالیاتی مورد توجه قرار بگیرد.

۱- وارد سایت سامانه عملیات الکترونیکی مالیاتی به نشانی tax.gov.ir شوید. کپی رایت © 2023 کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه نرم افزاری باران می باشد. با کلیک بر رویآموزش های جامع حسابداریمی‌توانید از آموزش‌ها و مطالب مفید در زمینه حسابداری استفاده کنید و همچنین اگر به آموزش یا مقاله خاصی احتیاج داشتید برای ما در قسمت نظرات ارسال کنید. محاسبان تلاشگر با تولید محتوا در زمینه های حسابداری ، مالی و مالیاتی در تلاش است به تمامی پرسش های شما پاسخ دهد . توجه کنید که اگر معاملات ثبت شده در این قسمت، کم تر از ۱۰ درصد مبلغ حد نصاب (۸ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال ) است، باید گزینه ای که با دایره سبز نمایش داده شده تیک بخورد.

  • پس از اصلاح هر مورد از اطلاعات ثبت شده در انتهای صفحه گزینه “با ویرایش موافقم” را انتخاب و در انتها گزینه ثبت را کلیک نمایید.
  • بنابراین ممکن است انجام آنها برای مدیران و افرادی که دانش کافی و تجربه بالایی ندارند مشکل باشد و باعث خطا و زیان شود.
  • صورتهای مالی شامل صورت سود و زیان، ترازنامه، صورت جریان وجوه نقد و صورت سود انباشته است.
  • مالیات حق العمل کاری برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سامانه ارسال معاملات فصلی در کانال تلگرام حقوق تجاری عضو شوید .