سئو چیست؟ راهنمای گام به گام سئو سایت در 2023 نردبان

این افزونه به سئوکاران کمک می کند تا بتوانند تگ های مناسبی به تنظیمات سایت خود اضافه کنند. به این ترتیب موجب بهبود جایگاه سایت شما در موتورهای جستجوگر می شوند. کلمه یا عبارتی که برای لینک دادن از یک صفحه به صفحه دیگر مورد استفاده قرار می گیرد، با عنوان انکر تکست (متن لینک شده) شناخته می شود.

در این زمینه می توانید از مشاوره رایگان سئو در وب پویا کمک بگیرید. اینگونه شما می توانید مهم ترین صفحات خود را به موتور جستجو معرفی کنید. به صفحاتی که در آن ها لینک سازی داخلی صورت نگرفته است، صفحات یتیم می گوییم.

با صرف زمان و تفکر صحیح می‌توانید به این عبارات کلیدی دست پیدا کنید. یکی از عوامل موثر در سئو سایت تاثیرگذار است از نقشه سایت برای گوگل و سایر موتورهای جستجو می‌باشد. نقشه سایت یا به اصطلاح سایت مپ، خزش ربات‌ها در سایت را آسان‌تر می‌کند. به کلیه تکنیک‌‌هایی که برای بهبود جایگاه و رتبه در خارج از سایت انجام می‌گیرد.

توجه داشته باشید که در این قسمت ممکن است به برخی از اصطلاحات پرداخته خواهدشد که لازم باشد در ادامه مقاله “سئو چیست” توضیحات بیشتری راجع به آن ارائه دهیم. موتورهای جستجو از خزنده‌هایی که ربات یا عنکبوت نامیده می‌شوند برای پیداکردن صفحات جدید وبسایت‌ها استفاده می‌کنند. این خزنده‌ها از یک صفحه شناخته شده شروع به خزش می‌کنند و لینک‌های درون صفحه را بررسی و به دنبال آنها می‌روند تا صفحات جدید را پیدا کنند.

تکنیک های سئو خاکستری در راستای سئو کلاه سیاه هستند با این تفاوت که برای موتورهای جستجو قابل تشخیص نیستند. این تکنیک ها تاثیر خوبی در رتبه سایت خواهند داشت و بدون جریمه شدن سایت توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو، رتبه آن افزایش خواهد یافت. مهم‌ترین هدف از سئو و بهینه سازی سایت جذب کاربران، ایجاد ترافیک و افزایش نرخ کلیک صفحات است که تنها متخصصان سئو با به کارگیری دانش، مهارت و خلاقیت می‌توانند به بهترین نحو فروش و ارائه خدمات شرکت‌ها را افزایش دهند. خدمات سئو فرآیندی است که اجرای اصولی آن، سبب بهینه‌سازی صفحات سایت و در نتیجه افزایش رتبه و جایگاه در نتایج جستجو را به همراه دارد. بهبود رتبه صفحات در نتایج جستجوی کاربران، به ترتیب افزایش بازدید، جلب اعتماد کاربران، رشد کسب و کار و در نهایت افزایش درآمد را به دنبال خواهد داشت. امروزه 80 درصد از کسب و کارها به دنبال آن هستند تا با بهینه سازی سایت، برند خود را به حجم گسترده ای از مردم معرفی نمایند تا بتوانند از این راه فروش خود را افزایش دهند.

وقتی برای برندسازی، برقراری ارتباط با مشتری هدف، افزایش فروش و افزایش ترافیک سایت از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی استفاده کنیم، در واقع بازاریابی شبکه‌های اجتماعی انجام داده‌ایم. علاوه بر این، سایت گوگل ادوردز می‌تواند منبع بسیار خوبی برای پیدا کردن کلیدواژه‌های پر سرچ باشد. به این ترتیب چنانچه کاربری در منطقه‌ای خاص به دنبال بانک ملی بگردد، بانک‌های نزدیک وی نمایش داده خواهد شد (به شرط روشن بودن GPS گوشی). این الگوریتم کیفیت محتوای صفحات وب را بررسی می‌کند و صفحاتی را که از منابع دیگر کپی برداری شده یا به هر نحو دیگری بی‌کیفیت باشند در رتبه‌های پایین‌تر قرار می‌دهد. الگوریتم پاندا دائم در حال به روز رسانی است و هر سال نسخه جدیدی از آن منتشر می‌شود. یکی دیگر از روش‌های بک لینک سازی، کامنت یا نظر گذاشتن در وبلاگ‌های دیگران و لینک دادن به وب‌سایت خودمان در همان کامنت است.

سئو محلی یا سئو لوکال به کلیه اقداماتی گفته می‌شود که در جهت بهبود رتبه و جایگاه در یک موقعیت جغرافیایی انجام می‌پذیرد. آکادمی دی ام روم در محتوایی جامع و کامل به تکنیک‌های جلوگیری از جریمه توسط گوگل پرداخته است که شما می‌توانید با مراجعه به مقاله “راهنمای جلوگیری از جرایم گوگل” با این تکنیک‌ها به طور کامل آشنا شوید. آکادمی دی ام روم در محتوایی جامع به محتوای باکیفیت از نظر گوگل پرداخته است که حتما پیشنهاد می‌کنیم مطالعه این مقاله ارزشمند را از دست ندهید. باید درمورد این موضوع بگوییم که درمورد این نوع سایت ها ما کاری که انجام می دهیم به این صورت خواهد بود که، ابتدا یک قیف ایجاد می کنیم. کاربر ابتدا با برند شما آشنا شده و سپس با آگاهی و شناخت برند شما کم کم به شما اعتماد خواهد کرد و در نهایت از دوره های آموزشی شما استفاده خواهد نمود. این ابزار کارکردی راحت دارد و می‌توانید به سادگی از آن بهره بگیرید.

الگوریتمی که از همان اول تاثیر خودش را روی کوئری هایی با موضوع سایت های شرط بندی، سایت های وام دهی و سایت های “نامناسب” گذاشت. نسخه چهارم پنگوئن بعد از حدود 2 سال ارائه شد و جزوی از Core Update گوگل هم محسوب شد. به طور رسمی دیگر هیچ سایتی که لینک اسپمی می ساخت در زبان انگلیسی باقی نمانده بود و پنگوئن با قدرت به کار خود ادامه داد. این الگوریتم آنقدر خوب اجرا شد و آنقدر همه چیز درست و به جاست که نیازی نبود هرچند وقت یک بار آپدیت مهمی برای آن بیاید یا الگوریتم دیگری جایش را بگیرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار