دیزل ژنراتور و موارد کاربرد آن

فیلتر هوا را پس از 300 ساعت کار حتما تعویض کنید. هرگونه حباب هوا در انژکتورها باعث میگردد که تا احتراق بصورت کامل اتفاق نیفتد. سایزینگ صحیح دیزل ژنراتور تخصص کافی و تجربه فراوانی را لازم دارد تا بر اساس آن سایز دستگاه بهینه انتخاب گردد. درجه حرارت بالا باعث خاموش شدن یا خراب شدن ژنراتور در هنگام افزایش بیش از حد حرارت می شود. اگر شرایط در محیط کارگاهی باشد یا ساختگاه برای ژنراتور وجود داشته باشد که آن را در برابر باران و ریزگرد ها محافظت کند. یک قانون کلی در این باره وجود دارد ژنراتور های گازی دائم کار هستند. با وجود انواع دیزل ژنراتورها در بازار شما می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید .

انواع دیزل ژنراتور

به خصوص در فصل تابستان .یا اینکه شما کسب و کاری دارید که قطعی ناگهانی برق منجر به آسیب جدی به شغلتان می شود. دیزل ژنراتور میتواند از مسائلی سوء مانند رسوبات داخلی (غالباً به رسوب در سوراخها و ستون باز میشود) و تجمع کربن آسیب ببیند. علاوه بر موتور دیزلی، سیستم مولد حرارت، اطاقک محافظ، سیستمهای کنترلی، ژنراتور و متعلقات جانبی مانند شاسی، عایقهای صدا، قطع کننده های جانشین مدار، استارت اتوماتیک و … در نظر داشته باشید که با استفاده از کنتاکتور زمانی که قطعی برق در سیستم به وجود بیاید مدار مصرف کننده قطع شده و این موضوع باعث می شود که کاربر از استارت مجدد استفاده کند. منبع تغذیه سه فاز میتواند بار بیشتری را تحمل کند. مشخصه یک بار الکتریکی معمولا شامل پارامتر های کلی نظیر کیلووات یا کاوا KVA ،ولتاژ، فرکانس و تعداد فاز آن میباشد.

در خرید ژنراتور دست دوم.

در این جا معمول ترین کوپله ها جمع آوری شده است. از روش های نیروگاههای بادی که به واسطه توربین های غول پیکر در نقاط بادخیز استفاده میشود تا روش های سلول خورشیدی و استفاده از پنل ها از روش های مرسوم در کشورهای پیشرفته به شمار میرود. انرژی خورشیدی بدون شک یکی از ساده ترین اشکال انرژی است که می توان در اطراف ما یافت شود . تعمیر و نگهداری طولانی مدت ، خدمات پرسرعت و خدمات درگیر ارائه شده توسط کارشناسان فنی این مجموعه موجب رضایت مشتری در هنگام استفاده از محصولات شده است. آنها قابلیت اطمینان بالا، سهولت تعمیر و نگهداری و ساعات کار طولانی و بدون وقفه را ارائه می دهند. تا زمانی که به خوبی نگهداری شده و به درستی تعمیر و نگه داری شوند ، احتمالاً برای مدت طولانی عمر خواهند کرد و برای شما هزینه بر نخواهند بود .

الف. الکتروموتورهای کوچک و یا متوسط تا ده اسب بخار که مستقیم راه اندازی میشوند. این شبکههای برق مستقیم اجباراً از ولتاژ کم استفاده میکردند و از مولدهای نسبتاً کوچک تغذیه میگردیدند که با توسعه شهرها و توسعه صنایع جوابگوی نیازهای روز افزون نبودند. در نهایت پرسشهای متداول درباره موتور برق را پاسخ میدهیم. برخی از کاربردهای متداول دیزل ژنراتور پشتیبان در سیستم های ایمنی آسانسورها ، سیستم های حفاظت در برابر آتش ، سیستم روشنایی و تجهیزات پشتیبانی و پزشکی است. دیزل ژنراتور بنزینی احتمالاً متداول ترین در بین انواع ژنراتورها هستند. ژنراتور گازی یا دیزل ژنراتور کدام گزینه بهتر است؟

خرید ژنراتور دست دوم با گارانتی شش ماهه و یا ساعات کارکرد مشخص و همچنین امکان تهیه و پشتیبانی از قطعات ژنراتور و موارد مصرفی همانند فیلتر و روغن و . لذا دیزل ژنراتور ها ی موجود در ایران ،اروپایی ، چینی ، ترکیه ای و ایرانی می باشند البته موارد مورد استاندارد بوستر پمپ اتشنشانی که شامل NFPA20 هستند از موتور و دیزل های مونتاژ شده ترکیه که ساخت آمریکا می باشد استفاده میکنیم. رابط کاربر و دستگاه مولد برق به وسیله قطعه ای به نام برد کنترل انجام میشود. نید صنعت نمایندگی موتور برق از برندهای معتبر می باشد. اختراع موتور دیزل ژنراتور پرکینز در صنعت برق توانست جهان را متحول سازد. در حال حاضر از بهترین تولید کنندگان در صنعت ژنراتور میتوانیم به کاترپیلار و کامینز آمریکا و شرکت های اروپایی و آلمانی همانند پرکینز ، ولوو دویتس و ام تی یو نام ببریم. شرکت آبیاران به صورت عمده وارد کننده انواع ژنراتور برق محسوب میشود که با در اختیار داشتن دانش تخصصی در زمینه ساخت شاسی و کوپله ژنراتور امکان سفارشیسازی ژنراتور برق طبق نیاز و آپشنهای مدنظر مشتریان خود را دارد.

ژنراتورهای AC تولید کننده جریان برق متناوب هستند.

سوخت گاز ارزانتر است. بهترین نکته در مورد گاز طبیعی این است که می توان آن را خیلی راحت در مخازن ذخیره کرد . ژنراتور دستگاهی است كه با استفاده از انرژی مکانیکی موتور و با ایجاد حرکت و تولید بار الکتریکی در سیم پیچ ها در مدار الکتریکی، برق را به عنوان خروجی سیستم تولید خواهد کرد. دستگاهی که وی استفاده می کرد بسیار ساده بود و از آهن ربا ، سیم پیچ سیم و لوله ای ساخته شده بود .و این اختراع آغار انقلابی بزرگ در تامین انرژی بود . گازهای گلخانه ای زیادی را منتشر می کند و دوست دار محیط زیست نیستند. با این حال ، با اختراع ژنراتورهای اینورتر ، این عقیده تغییر کرد این مدل ژنراتورها از موتوری استفاده می کنند که به یک دینام متصل است و در نتیجه آن ، برق متناوب (جریان متناوب) تولید می کند.

به همین دلیل ما با بررسی تمامی موارد و هزینه ها به جرات میتوانیم بگوییم که در ایران و در حال حاضر خرید ژنراتور بهترین گزینه برای پیمانکاران و مدیران کارخانجات معادن شرکت دیزل ژنراتور و . برای تامین برق به صورت موقت در صنایع معادن و کارخانجات و پروژهای ساختمانی و. از آنجا که در شرایط اقتصادی فعلی، تامین منابع مالی برای شرکت ها و کارخانجات سخت تر از گذشته شده، شاید خرید ژنراتور کارکرده و یا دست دوم برای خیلی از کارفرمایان بسیار مناسب تر باشد. که تقریبا امکان خرید و نصب را از بیشتر کارآفرینان و کارفرمایان جلب کرده است. گاورنر یا رگولاتور سرعت (speed regulator) وسیله ای جهت کنترل دور دیزل ژنراتور بوسیله اکچویتور است. پس کاربرد دیزل ژنراتور تولید برق بوسیله سوخت دیزل است.

دیزل ژنراتور چیست

به گفته دانشمندان، نانو ژنراتور تریبوالکتریک جدید متخلخل مبتنی بر ریزساختار بیش از سه برابر بازده بالاتر از نوع موجود را نشان میدهد. در ژنراتور های صنعتی برق تولید شده در آنها سه فاز بوده و دارای خروجی 380 تا 400 ولت هستند. در مقایسه با ژنراتورهای دارای سوخت ، آنها واقعاً گران هستند. ژنراتورهای AC تولید کننده جریان برق متناوب هستند. سپس از این انرژی برای شارژ باتری در ژنراتور استفاده می شود و شارژ ذخیره شده در این باتری برای تولید برق استفاده می شود. دیزل ژنراتور گازی یکی از کارآمدترین و پرکاربردترین ابزارهای تولید برق ه حساب می آید.

در مقابل یک دیزل ژنراتور هزینه نصب کمتری دارد. موارد استفاده از این ژنراتور در منزل ، کمپینگ و موارد دیگر می باشد .ولی نیازمند به تعمیر و نگهداری زیاد و تقریباً منظم است . نتیجه کلی این میشود که خطرات ناشی از وصل ناگهانی دستگاه تقریباً به صفر می رسد. البته چنانکه تامین برق به روش موقت مورد نیاز باشد و در کوتاه مدت امکان تامین هزینه ها برای تهیه ژنراتور نباشد، میتوانیم از اجاره ژنراتور و در صورت تامین بودجه و عدم مشکل در هزینه ها با خرید ژنراتور میتوانیم به مشکلات ناشی از قطعی برق برای پروژها پایان دهیم. وقتی که میزان برق تولیدی کاهش پیدا کند یا کلا قطع شود، ATS به کنترل پنل سیگنال می فرستد تا ژنراتور را روشن کند. این ژنراتورها معمولاً در اندازه های کوچک در دسترس هستند ، که آنها را قابل حمل می کند.

قیمت دیزل ژنراتور

یکی از دو عنصر اصلی در این بین موتور است که وظیفه آن تبدیل انرژی فسیلی (دیزل یا گاز) به نیروی مکانیکی دورانی است و مکمل موتور که با روش کوپله به آن وصل میشود، ژنراتور یا Alternator که در واقع یک دینام بسیار بزرگ است وظیفه تبدیل نیروی مکانیکی را به جریان الکتریسته را دارد. این برد کنترل وضعیت عملکرد موتور و دینام را کنترل می کند. در سفرهای کمپینگ، یک ژنراتور تک و قابل حمل می تواند دستگاه های تلفن همراه را شارژ کند، صفحه داغ کمپ را روشن کند یا بعد از غروب خورشید، چراغ ها را روشن نگه دارد. ژنراتور یا مولد الکتریکی به ماشینی گفته میشود که از طریق القای الکترومغناطیسی انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل میکند. انواع دیزل ژنراتورها به طور عمده در سه نوع قابل حمل یا Portable، اینورتر یا Inverter، و مولد اضطراری یا Standby می shy;باشند.

طول عمر بالایی دارند و به راحتی در محیط های سرد کار می کنند . در دمای سرد خوب عمل نمی کنند . این ژنراتورها ممکن است با گازوئیل یا گاز کار کنند و مخزن خارجی بزرگی دارند که حداقل 48 ساعت قبل از نیاز به سوخت گیری آن را می توان تامین ساخت . اما در مراکز حساس که به دلیل احتمال قطع گاز در بلاهای طبیعی مانند زلزله و سیل ممکن است دسترسی به گاز ممکن نباشد و برخلاف گازوئیل امکان انبار کردن ندارد. قابلیت انبار کردن سوخت در مخازن وجود دارد. امروزه موتور برق با سوخت گازی نیز وجود دارند که با توجه به نوع سوختی که مصرف می کنند، قیمت کمتری نسبت به موتورهای برقی بنزینی دارند. دیزل ژنراتور کاربردهای زیادی دارد و امروزه برای تولید جریان برق افراد زیادی از آن استفاده میکنند. که باعث می شود هزینه های این ژنراتور کاهش بیابد . این ژنراتورها فقط در عرض چند ثانیه توانایی تشخیص اتلاف برق را دارند و تقریباً بلافاصله پاسخ می دهند و این باعث جلو گیری از اتلاف انرژی می شود .

به طور خاص ، یک موتور احتراق فشاری است.

شارژ کامل برای این ژنراتورها تقریباً هشت ساعت نور مستقیم خورشید می باشد . این ژنراتورها با توجه به چگونگی استفاده از انرژی تابش خورشید برای تأمین انرژی بسیار جالب هستند. اولین نکته در نصب و راه اندازی یک دیزل ژنراتور، توجه به فضای آن است. به طور خاص ، یک موتور احتراق فشاری است. سوخت گازوئیل و گاز، هر کدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند که باید در هنگام خرید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم. با این حال در برخی از کشورها استفاده ی این موتورها در وسایل مسافربری که پر سروصدا، سنگین و دارای عملکرد خاص هستند و دارای سرعتی آهسته میباشند کاربرد زیادی ندارد. ژنراتورهای گاز دارای کنترل های نسبتاً ساده و قیمت پایین هستند که آنها را برای اپراتورهای بی تجربه و خریداران با بودجه محدود، انتخاب های خوبی می کند. بی صدا یا با صدا؟

دیزل ژنراتورهای پشتیبان با “سیستم های برق اضطراری” شناخته می شوند ، یک سیستم الکتریکی است که به طور خودکار کار می کند. ژنراتورهای خورشیدی در درجه اول با استفاده از صفحات خورشیدی برای جذب انرژی از خورشید استفاده می کنند . نکته مهمی که باید در مورد مولد های خورشیدی بدانید ، مدت زمانی است که برای شارژ کامل نیاز دارند. چه نکاتی مهم است و عدم رعایت موارد فنی چه مشکلاتی را میتواند برای ما ایجاد کند؟ از چه برندی ژنراتور بخریم؟ است. این شرکت که در سال ۱۹۹۸ تأسیسس شده است، موتورهای ژنراتور بسیار قدرتمندی تولید می کند، لوول ۷ خط تولید پیشرفته پرکینز را از انگلستان، ایالات متحده آمریکا، آلمان و فرانسه خریداری کرده است و به نوعی می توان گفت که همان پرکینز است که در چین تولید می شود. یک دستگاه ژنراتور برق از بیش از 10 قطعه مختلف تشکیل شده است که معمولا هر کدام از آنها در یک شرکت تولید و به بازار عرضه میشود.

کاربرد دیزل ژنراتور

بسیار بی سر و صدا و مزاحمت بسیار کمی ایجاد می کنند. کاربرد در آسمان تا اواخر دهه ی ۱۹۳۰ تعداد کمی از هواپیماها از موتورهای دیزلی استفاده می کردند. با این حال، حتی اگر از ژنراتور استند بای استفاده می کنید،بهتر است یک ژنراتور ثابت را انتخاب کنید تا بتواند آماده باشد و به محض نیاز به طور خودکار روشن شود. شکیب با بیان این مطلب که براساس قوانین ۱۳۱ و ۱۳۳ قانون مدنی مالک ساختمان مسئول خسارات وارد شده به کسبه، آتشنشانان و آسیب دیدگان است، گفت: مهمترین موارد تاثیرگذار از منظر تاسیسات برقی، سیمکشیهای غیراستاندارد و خارج از ضوابط، عدم بازرسی و کنترل ساختمان بر اساس الزامات مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان و فقدان سیستم اعلام حریق است.

این دستگاه که به طور دائمی نصب می شوند، می توانند با گاز طبیعی یا پروپان کار کرده و موقع قطع برق به طور خودکار شروع به کار کنند. پوشش آن انعطاف پذیری بیشتری را برای محل نصب فراهم می کند. هزینه نصب اولیه بیشتری دارند. فناوری اطلاعات: در واحدهای فناوری اطلاعات دستگاههای بسیار حیاتی نصب هستند که قطعی برق آنها، آسیبهای جبران ناپذیری به مصرف کنندگان شبکههای اینترنتی می زند. معرفی انواع دیزل ژنراتور : دیزل ژنراتورها زمانی به کار می آیند که شما دچار قطعی برق می شوید . میتوانید از محصولات دیزل ژنراتور بادوین انتظار اطمینان، دوام، هزینه کل مالکیت عالی و کیفیت اروپایی را داشته باشید. دیزل ژنراتور صنعتی 3616 کاترپیلار هر آنچه که باید در مورد آن بدانید ؟ در خرید ژنراتور دست دوم. در حقیقت می توان گفت برقی که از طریق این دستگاه به دست می آید، با توجه به میزان مصرف موتور دیزلی و توان های مختلف قابل استفاده خواهد بود.