دوره قوانین و مقررات مالیاتی خرداد 1402 مرکز آموزش حسابداران خبره

تا اینجای مقاله متوجه شدیم که حسابداری مالیاتی چیست شاید برای شما هم این موضوع جالب باشد که حسابداری مالیاتی به انگلیسی tax accounting میباشد. اگر میخواهید حسابداری مالیاتی را از پایه شروع کنید و از این طریق کسب درآمد داشته باشید پیشنهاد میکنیم آموزش مالیات آموزشگاه اریا تهران را از دست ندهید. شرط قابلیت وصول و در صورتی تحقق می‌یابد که مالیات مد نظر در طول دوره مالی و مدت کوتاهی بعد از دوره (حدوداً 60 روز بعد) وصول شود. اگر درآمدهای مالیاتی یک و یا هر دو شرط را نداشته باشد، با مبنای نقدی شناسایی و ثبت می‌شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوره قوانین و مقررات مالیاتی خرداد 1402 مرکز آموزش حسابداران خبره

در محاسبه مبلغ مالیات بر ارث ، املاک اعم از عرصه و اعیان ، بر اساس ارزش معاملاتی ملک در زمان فوت مورد ارزیابی قرار می گیرند . سایر اموال و حقوق مالی متوفی ، با توجه به ارزش آن خا در تاریخ فوت ، ارزیابی می شوند . در مواردی که مؤدی نسبت به برگ تشخیص مالیات ابلاغ شده ، معترض باشد ، می تواند ظرف سی روز از تاریخ ابلاغ شخصاً یا به وسیله وکیل تام الاختیار خود به اداره امور مالیاتی مراجعه و با ارائه دلایل و اسناد و ممدارک کتباً تقاضای رسیدگی دوره حسابداری در تبریز مجدد نماید . صاحبان مشاغل موضوع بند الف ماده ۹۶ ق.م.م در صورت پرداخت موارد موضوع ماده (۱۰۴) قانون مذکور ، مکلفند در هر پرداخت ، مالیات تکلیفی را کسر و ظرف مدت سی روز به حساب اعلام شده از سوی سازمان امور مالیاتی ، واریز نمایند. توصیه می‌کنیم برای بهره‌‌ مندی از حضور حسابدار مالیاتی، عقد قرارداد با یک شرکت خدماتی را اولویت اول خود قرار دهید.

از همین رو صاحبان کسب و کار همواره به دنبال افرادی با تجربه و متخصص در این زمینه هستند تا امور مالیاتی کسب و کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام داده و نتیجه خوبی به دست آورند. حل تشریحی پرسش‌های چهار گزینه‌ای آزمون حسابداران رسمی و تعیین سطح ماموران مالیاتی نیز در این کتاب ارائه شده است. رشته حسابداری از نظر اشتغال در صدر همه رشته‌ها قرار دارد چون همه شرکت‌ها، موسسات، سازمان‌ها، ارگان‌ها و حتی فروشگاه‌ها هم به حسابدار نیاز دارند. به این ترتیب یک حسابدار مالیاتی کمک میکند که منافع سازمان حفظ شود و هزینه زیاد بابت مالیات های مختلف پرداخت نگردد. در دنیای امروز هر سازمان بزرگ و کوچکی برای رسیدگی به امور مالیاتی خود به یک حسابدار مالیاتی نیاز دارد تا بتواند تا حد امکان از ضرر های ناشی از دیرکرد و جریمه های مالیاتی در امان باشد و به حفظ منافع سازمان کمک کند. یک حسابدار مالیاتی باید به مسائل حقوقی به صورت نسبی تسلط داشته باشد و به صورت کامل به قوانین و مسائل مالیاتی تسلط کامل داشته باشد.

آموزش های رایگان کامپیوتر

تسلط بر اصول حسابداری برای انجام حسابداری مالیاتی کافی نیست و شما باید از قوانین و مقررات مالیاتی نیز اطلاعات و دانش کافی داشته باشید. حسابدارانی که اطلاعات و مهارت محاسبه مالیات را دارند، عناوین شغلی و درآمد بیشتر نصیبشان می‌شود. حتی با داشتن دانش مالیاتی، احتمال موفقیت شما به عنوان حسابدار مالیاتی تضمین شده نیست. مهارت‌ها و توانایی‌های شما است که جایگاه و نقش شما را در شرکت ها، سازمان‌ها، ادارات و موسسات مشخص می‌کند. بنابراین باید به سراغ دوره آموزش حسابداری مالیاتی بروید که در کنار آموزش‌های تئوری و نظری، شامل بخش‌های عملی و کاربردی هم باشد. آموزش حسابداری مالیاتی چه به شکل حضوری و چه به شکل آنلاین، باید تمامی مباحث و سرفصل‌های حسابداری مالیاتی و قوانین مالیات را در بر بگیرد.

حسابداری مالیاتی تخصصی

برخی از کسب و کارهای کوچک که برای امور مالی اندک خود از حسابداران تازه کار و کم سابقه استفاده می‌کنند، ترجیح می‌دهند برای رسیدگی به امور مالیاتی خود از خدمات تخصصی مشاوره مالیاتی بهره بگیرند که کار بسیار سنجیده و درستی است. یک حسابدار مالیاتی لزوم ارائه گزارش را به خوبی درک کرده و اظهارنامه مالیاتی را هم برای افراد و هم برای مشاغل آماده می‌کند. اما این به تنهایی نمی‌تواند طیف گسترده‌ای از خدماتی را که یک حسابدار با این تخصص ارائه می‌دهد نشان دهد. این حوزه، خدماتی را در بر می‌گیرد که شامل تهیه ساده اظهارنامه‌های فردی تا خدمات بسیار پیچیده برنامه‌ریزی مالیاتی برای شرکت‌های بزرگ می‌شود.

  • سایر اموال و حقوق مالی متوفی ، با توجه به ارزش آن خا در تاریخ فوت ، ارزیابی می شوند .
  • مالیاتی و تشویق های مالیاتی است تا بتواند با استفاده از این موارد از تضرر شرکت جلوگیری و سودی به آن برساند.
  • پرداخت کنندگان حقوق هنگام هر پرداخت یا تخصیص آن مکلفند مالیات متعلق را طبق مقررات محاسبه و کسر و ظرف سی روز ضمن تسلیم فهرستی شامل نام و نشانی دریافت کنندگان حقوق و میزان آن ، به اداره امور مالیاتی محل پرداخت نمایند .
  • مگر اینکه ظرف مدت ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ رأی از طرف مأموران مالیاتی مربوط یا مؤدی ، مورد اعتراض کتبی قرار گیرد که در این صورت پرونده جهت رسیدگی به هیأت حل اختلاف مالیاتی تجدید نظر محول خواهد شد.