دمای مطلوب فریزر چقدر است؟ – مرکز لوازم خانگی و آشپزخانه جهانی

داشتن توانایی منجمد ، مواد غذایی برای نگهداری طول، مدت چیزی است که اجداد ما آن را شگفت‌انگیز می‌دانستند. منجمد ، غذا یک راه عالی برای جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی، گسترش انتخاب وعده های غذایی و صرفه جویی در هزینه است. اما، فریزر باید در دمای مطلوب تنظیم شود تا طعم را حفظ کند و از فساد آن جلوگیری کند. اگر شما یک فریزر قائم یا قفسه سینه دارید تا از یخ زدگی، ذوب شدن مواد غذایی و سوختگی فریزر جلوگیری کنید، به همان اندازه صادق است. در این مقاله نگاهی دقیق تر به نحوه تنظیم دمای فریزر خواهیم داشت تا غذای خود را برای مدت طول، تری تازه نگه دارید.

دمای مطلوب چیست؟

برای شرایط نگهداری بهینه در فریزر، درب بسته باقی می ماند. البته، این یک سناریوی مضحک است، زیرا شما نمی تو،د به مواد غذایی منجمدی که ذخیره می کنید دسترسی داشته باشید. با این حال، پنج نکته و ترفند وجود دارد که می تواند به شما در حفظ دمای ثابت فریزر کمک کند:

  • اگر در یک منطقه گرم و/یا مرطوب زندگی می کنید، ایده خوبی است که دمای فریزر را کاهش دهید.
  • دریچه های هوا در فریزر باید از موانع دور نگه داشته شوند تا هوای تصفیه شده به طور موثر به گردش درآید.
  • فریزر باید حدود دو سوم پر باشد تا دمای انجماد ثابتی حفظ شود.
  • اگر برق در منطقه شما قطع شد، درب فریزر را بسته نگه دارید تا تا جایی که می تو،د هوای سرد را تا زم، که برق دوباره برقرار شود، نگه دارید.

دمای مطلوب برای نگهداری بستنی چقدر است؟

برای حفظ تازگی مواد غذایی باید دمای فریزر را مطابق با مشخصات سازنده روی دمای مطلوب تنظیم کنید. ارائه دستورالعمل‌های خاص از حوصله این مقاله خارج است، زیرا انواع مختلفی از مدل‌ها و ساخت‌ها وجود دارد. ا،ر فریزرهای اولیه تنظیمات ساده و تا حدودی مبهم دارند، مانند سرد، سردتر و سردترین، به جای اعداد یا نمایش دما.

اگر یک فریزر ارتقا یافته را برای آشپزخانه خود در نظر می گیرید، می تو،د با انتخاب گسترده فریزرهای ایستاده و صندوقی ما گزینه ها را بررسی کنید یا برای خدمات تخصصی تر با یک متخصص لوازم خانگی صحبت کنید.

منبع: https://www.uakc.com/blog/what-is-the-optimal-freezer-temperature/

همه ما بستنی را در روزهای گرم دوست داریم، اما اگر دمای من، را تنظیم نکنید، نگهداری درست آن دشوار است. در حالت ایده آل، بستنی باید در دمای 6 درجه فارنهایت تا 10 درجه فارنهایت (14- تا 12- درجه سانتیگراد) سرو شود. در این دماها، بستنی خوشمزه ترین است و بافت آن خامه ای است. اگر از خبره بستنی های گران قیمت هستید، یک کشوی فریزر اختصاصی بهترین راه حل برای نگهداری طول، مدت است.

اگر به دنبال راه‌حل‌های بهتری برای تازه نگه‌داشتن مواد غذایی خود هستید، مدل‌های فریزر مجهزتری در بازار وجود دارد. این دستگاه ها دارای کنترل های دیجیتالی دما در ،مت بیرونی فریزر برای نظارت و تغییرات آسان تر هستند. این مفید است زیرا دمای فریزر با باز شدن درب متفاوت است و ثبات دما مهم است.

چگونه می توانم دمای فریزر را ثابت نگه دارم؟

ا،ر کارشناسان موافقند که دمای فریزر ۰ درجه فارنهایت (۱۸- درجه سانتیگراد) بهترین محیط برای نگهداری مواد غذایی است. در این دما غذا عاری از باکتری است، خطر سوختگی در فریزر به حداقل می رسد و غذا برای مصرف امن تر خواهد بود. این وسوسه انگیز است که دما را پایین تر تنظیم کنید، زیرا در این مورد کم و بیش همیشه بهتر است، درست است؟ خیر، اگر دمای فریزر خیلی پایین تنظیم شود، اشکالات قابل توجهی وجود دارد. واحد کمپرسور برای حفظ دمای پایین تر باید سخت تر کار کند که دو نتیجه دارد. اول، زم، که اجزای کلیدی بیش از حد کار می کنند، تمایل به ،ابی دارند که می تواند منجر به یک صورتحساب تعمیر غیرمنتظره شود. دوم، وقتی کمپرسور سخت‌تر کار می‌کند، انرژی بیشتری مصرف می‌کند و این باعث افزایش قبض برق می‌شود.

چگونه دمای مطلوب را تنظیم کنم؟