تبلیغات گوگل چیست؟

این دو ابزار مکمل یکدیگر هستند و برای رشد کسب و کار اینترنتی نیاز می باشند و می توان از طریق گزارشات گوگل رفتار کاربران را در دوره های زمانی متفاوت بررسی کرد. این کار یک روش بسیار مؤثر برای هدایت ترافیک به سمت وب سایت ها است. برای این منظور از کادر پیش نمایش تبلیغات که در سمت راست قرار گرفته است، کمک بگیرید. سپس گوگل بر اساس فاکتورهای متعدد از جمله کیفیت آگهی، ارتباط کلمات کلیدی و قیمت پیشنهادی، تصمیم میگیرد کدام تبلیغات و به چه ترتیبی را نشان دهد. برحسب فاکتورهایی که در بالا اشاره کردیم گوگل تصمیم میگیرد سایت شما را در چه جایگاهی قرار دهد. البته، اگر تصمیم گرفتهاید خودتان مدیریت کنید اما دانش کافی در این زمینه ندارید، علاوه بر این سری که در حال مطالعه آن هستید و دانلود کتاب رایگان «اصول تبلیغات در گوگل» که در آکادمی نوین برایتان آماده کردهایم، میتوانید «دوره جامع تبلیغات در گوگل» را خریداری نمایید.

ثبت نام در گوگل ادز

شما در واقع تبلیغات تان را در بستر های متنوع اینترنتی به طور هدف مند انجام می دهید. طبیعی است که فکر کنید هرچه محدوده جغرافیایی شما بزرگتر و طیف مخاطبانتان وسیعتر باشد، مشتری بیشتری را هم جذب میکنید. در ضمن مکانی که الان انتخاب میکنید تاثیری در کمپینهای تبلیغاتی شما ندارد چون قرار است برای هر کمپین، به طور مجزا موقعیت جغرافیایی که تبلیغ باید در آن نشان داده شود، مشخص کنید. شاید بارها و بارها برای شما پیش آمده است که از فروشندهها پرسیدید که چرا باید فلان محصول را از شما بخریم؟

که مشخص می کند درحال حاضر شما در کدام عنوان اصلی این سایت حضور دارید. اما در حال حاضر با وجود پلتفرمی به نام گوگل ادز، با پرداخت هزینه ای متناسب با بودجه خود، در مکانی که روزانه تعداد بالایی از افراد به آن مراجعه می ­کنند. اما این انتظار را دارید که با شروع فعالیت تبلیغاتی گوگل ادز، سود خود را در هر لحظه مشاهده کنید. در این لحظه برای شما صفحه ای از نتایج نمایش داده می شود. نرم افزار کلمات کلیدی گوگل که Google Keyword Planner نام دارد ابزار رایگان کلمات کلیدی است که به شما در انتخاب کلمات کلیدی هدف که برای کسب و کارتان مناسب است، کمک میکند. با بهینه سازی کمپین تبلیغاتی توسط متخصصین این حوزه، امکان کاهش قیمت گوگل ادوردز به یک دهم وجود دارد. همانطور که می بینید لینک هایی که از طریق گوگل ادوردز در این لیست قرار گرفته اند علامت Ad را در کنار آدرس وب سایت شان دارند.

نحوه کار با گوگل ادز

در این قسمت باید تمام اطلاعات صورتحساب و نیز کدهای تخفیف تبلیغاتی خود را وارد کنید. همینطور باید شبکهای را که میخواهید تبلیغات شما در آن دیده شود را انتخاب کند. عوامل دیگری نیز در تعیین هزینه تبلیغات گوگل دخیل اند اما مواردی که در بالا گفته شد مهمترین آنها هستند. البته ما به هیچ عنوان نمیتوانیم بفهمیم که رقبای ما چه میزانی هزینه میکنند و گوگل اطلاعاتی در این خصوص به ما نمیدهد. اول می خواهیم توضیحی درباره کادر سبز رنگ بدهیم، این کادر نشان دهنده حضور شما در صفحه کمپین ها است. طراحی کمپین تا راه اندازی و مدیریت آن و طراحی سایت در مشهد ، در این مجموعه بصورت کاملا تخصصی انجام می شود و شما می توانید بهترین نتیجه را از کمپین گوگل ادوردز خود بگیرید.

حتما توجه داشته باشید که گوگل ادوردز از کلمات کلیدی خاص و سفارشی شده پیروی می کند. پیشنهاد نویسنده: چگونه یک کمپین گوگل ادز موفق و سودآور راه اندازی کنیم؟ در این مقاله شما متوجه خواهید شد که گوگل ادز دقیقا چیست؟ به هر میزان که این عدد مقدار کمتری باشد ، در واقع مقدار CTR تبلیغ افزایش یافته و بیانگر نمره کیفیت بالای تبلیغ شما خواهد بود. این عوامل شامل: میزان رقابت در کلمات کلیدی ، میزان رقابت در حوزه فعالیت شما ، موقعیت جغرافیایی و کیفیت کمپین تبلیغاتی شما (Quality Score) ، می باشد. نمره کیفیت هر تبلیغ شامل نمره ای است که گوگل پس از بررسی تبلیغ به ازای هر کلیدواژه به آن اختصاص می دهد و نمره ای مابین 1 تا 10 می باشد.

درامد از گوگل ادز

پیش از اینکه وارد بحث گوگل ادز بشویم باید بدانید که به لیست نتایج جستجوی گوگل برای هر عبارت SERP یا سِرپ می گویند. بلی صفحه کنترل های مسدود کردن (Blocking controls page) در حساب AdSense به شما امکان می دهد آگهی های اختصاصی را بررسی کرده و انتخاب کنید که آیا اجازه دهید در صفحات شما نمایش داده شوند یا خیر. چنانچه مدیریت تبلیغات شما با ما باشد، کافیست به ما اطلاع دهید تا دسترسی مستقیم به پنل را برای شما فعال کنیم. سقف بودجه تبلیغات گوگل شما توسط خود شما تعیین می شود و اگر سقف بودجه روزانه خود را بیشتر از رقبای خود قرار دهید مسلما گوگل هم وب سایت شما را بیشتر نمایش می دهد. گوگل ادز یک روش تضمینی برای نمایش سایت شما در نتایج جستجو است که اگر اصول درست ایجا کمپینهای آن را یاد بگیرید می توانید به راحتی و به سرعت از این طریق ورودی های سایت خود را افزایش دهید و میزان درآمد خود را بالا ببرید.

وقتی یک کسب و کار برای اولین بار شروع به فعالیت کند.

یعنی همان نتایجی که در کنار آن ها کلمه ­ی آگهی یا ad وجود دارد. این سادهترین و رایجترین نوع تبلیغات گوگل است که با دیدن علامت Ad در کنار نتایج جست جو میتوانید محتویات را ببینید. اما آیا هرکسی قادر به ایجاد کمپین تبلیغات گوگل ادز می باشد؟ هنگامی که این کار را انجام دادید، روی حساب جدید گوگل ادز کلیک کنید. این کار به شما امکان می دهد مشتریان بالقوهای پیدا کنید که دقیقا در جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما هستند. اگر شما بتوانید از کلمات کلیدی اصلی به درستی در گوگل ادز استفاده نمایید. بعد از تمام شدن مراحل ثبت نامی گوگل ادز ما باید وارد اکانت مدیریتی خود در گوگل ادوردز شویم. در اکثر صفحات نتایج جستجو نیز تبلیغات کلیکی گوگل (گوگل ادوردز) دیده می شوند.

تبلیغات گوگل ادز چیست

ضمن اینکه افزایش Quality Score می تواند تاثیر بسیار زیادی در موفقیت کمپین تبلیغاتی شما داشته باشد اما بدست آوردن امتیاز کیفی بالا کار ساده ای نیست. سرویس تبلیغات در گوگل به مشتریان این امکان را میدهد که علاوه بر آن که سایتهایشان بر حسب رتبهای که الگوریتمهای گوگل به آنها اختصاص دادهاست در نتایج جستوجو نمایش داده میشود، بتوانند سایتهایشان را در همان صفحه اول نتایج جستجوی گوگل برای کاربرانی که جستجوهایی مرتبط با کسب و کار و وبسایت آنها میکنند به صورت تبلیغات کوتاه در فرمتهای مختلف به نمایش بگذارند. می توانید اندازه آگهی، رنگ متن و رنگ پس زمینه را در تبلیغات لینکی سفارشی نمایید. همه این موارد با جعبه پیشنمایش تبلیغات در سمت راست حتی سادهتر میشوند. گوگل ادز یا همان تبلیغات گوگل، یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود. هر وب سایت و یا مجموعه ای با هر بودجه ای می توانند از یکی از پلن های تبلیغاتی پر بازده برتینا بهره مند شوند.

گستردگی در تبلیغات و افزایش فروش لحظه ای را تجربه کنید. قیمت گذاری لحظه ای، قیمت های بهینه را برای کسانی که تبلیغ شما را می بینند، محاسبه می کند. وقتی شما سعی می کنید تا تبلیغ های بازاریابی را به کاربران حتی در زمانی که بخش های دیگر وب را مرور می کنند نشان دهید، در واقع در حال افزایش آگاهی از برند، کسب اعتبار برای کسب و کار، بالا بردن شناخت مشتری از خود، و همواره ترغیب مشتری برای خرید دوباره هستید. در این مجموعه از مقالات ، ما سعی خواهیم کرد تا شما را در زمینه طراحی و راه اندازی یک کمپین موفق و تاثیرگذار ، راهنمایی کنیم و تمام مسائل مربوط به گوگل ادوردز را به شما آموزش بدهیم. کاربران از سمت گوگل بیشتر وارد سایت شما می شوند.

مثال هایی از کمپین های تبلیغاتی موفق در گوگل ادز: نمونه هایی از کمپین های تبلیغاتی موفق و بهینه در گوگل ادوردز بیان می شود. متأسفانه استفاده مستقیم از گوگل ادوردز برای کاربران ایرانی ممنوع و به دلیل تحریم دسترسی به این ابزار با آی پی ایران مقدور نیست. هرچه قیمت پیشنهادی شما و کوالیتی اسکور شما بالاتر باشد ، شانس شما برای نمایش داده شدن به کاربران در صدر لیست نتایج ، افزایش خواهد یافت. تبلیغ شما میتواند یک gif، متن، فیلم یا تصویر باشد. گوگل سرویس های تبلیغاتی ارائه می دهد که در ازای پرداخت هزینه ، تبلیغات وب سایت یا اپلیکیشن شما را در سایر وب سایت هایی که از سرویس ادسنس (Google AdSense) استفاده می کنند به نمایش می گذارد. چنانچه قصد دارید خودتان مدیریت تبلیغات وب سایت خود را به عهده بگیرید، ایران هاست می تواند اکانت گوگل ادز شما را با مطمئن ترین روش به صورت بهینه و با کارمزد پایین شارژ سایت گوگل ادز نماید.

بدین ترتیب، میتوانید مطمئن باشید که حداقل بازخوردی که از تبلیغ میگیرید افزایش ورودی سایت و افزایش میزان دیده شدن برند شما در فضای اینترنت خواهد بود. به عنوان مثال شما می توانید مکان تبلیغ، زمان نمایش تبلیغ یا حتی میزان بودجه روزانه را تعیین کنید. یا لینک وب سایت شما را در لیست نتایج جستجو ( SERPs) برای یک عبارت مشخص ، قرار می دهد. همان طور که پیشتر گفتیم، در این سیستم، شما فقط زمانی هزینه پرداخت میکنید که کاربر روی لینک تبلیغ شدهی شما در صفحهی نتایج گوگل، کلیک کند. به عنوان نمونه برای اولین بار با استراتژی پرداخت در هر کلیک، هزینه ای را در نظر گرفته و با انتخاب یک کمپین کار خود را شروع می کنید. وقتی یک کسب و کار برای اولین بار شروع به فعالیت کند. و مناسب با نیاز های خود برای خودمان تبلیغات مهم و کلیدی را رزرو کنیم. در طول این مرحله و تا زمانی که وبسایت شما تایید نشده باشد، تبلیغات در وبسایت شما نمایش داده نمیشوند و پس از اینکه درخواستتان مورد پذیرش قرار بگیرد، تبلیغات گوگل در وبسایتتان ظاهر میشوند و هزینه کلیکها را دریافت میکنید.

هزینه تبلیغات در گوگل ادز

از طرفی بیشتر کاربران یکی از 4 گزینه اول نتایج را انتخاب می کنند به همین دلیل همه تلاش می کنند تا در بین گزینه های اول صفحه اول قرار بگیرند و تمایل دارند تبلیغ آن ها در این جایگاه ها نمایش داشته باشد. در بخش Get Keywords ideas گوگل کلمه کلیدی متناسب با سایت شما پیشنهاد می دهد که میتوانید از بین آنها انتخاب کنید یا در سمت راست کلمات کلیدی را در سطرهای جداگانه وارد کنید. سیستم مزایده در بستر گوگل ادز به این صورت است که هر زمان که کاربر عبارتی مرتبط با حوزه کاری وب سایت شما را در گوگل جستجو می کند؛ این مزایده در همان لحظه بین شما و رقبایتان در این زمینه برگزار می شود. فرض کنید کسب و کاری با هدف فروش لوازم آرایشی و بهداشتی به راه انداخته اید. هدف از برنامه کلی داشتن یک نظم در طول مسیر کاری می باشد که می تواند تبلیغات شما را در گوگل ادز تاثیر گذار تر بکند.

چه تفاوتی بین عملکرد سئو و تبلیغات گوگل ادز وجود دارد؟ همچنین، محتوا به طور خاص به صفحه وب مرتبط است و بنابراین تأثیر بیشتری دارد. بنابراین نیاز به یک شرکت یا شخص دارید که بتواند به واسطه شرک تجاری در خارج از کشور این امکان را در ایران فراهم کرده باشد. یا در آمریکا، کانادا و کشورهای اتحادیه اروپا نمیتوانید از manual payments استفاده کنید. اگر خودتان چنین امکاناتی را در اختیار ندارید، باید از شرکتهای واسط کمک بگیرید.

تبلیغات گوگل چگونه به کسب و کار ها سود می رساند؟ تا اینجای کار شما موفق شدید لیست بازاریابی مجدد را بسازید و حال می توانید در کمپینهایتان این لیست را بکار بگیرید. در نهایت، محتوای شما باید بیشتر از خود تبلیغات مورد توجه قرار گیرد. یکی از مهمترین مزایای تبلیغات آنلاین قابل ارزیابی بودن آن در قالب دادههاست. یکی از مزیت های مهم گوگل ادز رایگان بودن آن می باشد. یا مثلا، اگر کسب و کار شما فروش غذا است، می­ توانید تبلیغات گوگل ادز را طوری تنظیم کنید. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که آیا سرمایهگذاری در تبلیغات گوگل ادز ارزشش را دارد یا خیر.

در این لحظه برای شما صفحه ای از نتایج نمایش داده می شود. برای ثبت سایت در این سرویس باید یک اکانت گوگل ادسنس داشته باشید. مکان لینک های تبلیغی ممکن است در صدر لیست یا انتهای آن قرار بگیرند و در صفحه دوم لیست نتایج جستجو نیز امکان ظاهر شدن آن ها وجود دارد. این تبلیغات به این صورت اند که صاحبان کسب و کارهای آنلاین ( فروشگاهی یا خدماتی و…) هزینه ای را بابت آن پرداخت می کنند و در ازای آن یک لینک مشخص از وب سایت این کسب و کارها در صدر نتایج جستجوی گوگل ، برای عبارات مرتبط با حوزه آن وب سایت ، قرار می گیرد.

سایت گوگل ادز