انواع تابلو روان و کاربرد آن

محل برگزاری کنسرت ها و سالنهای موسیقی، تالارهای عروسی و پذیرایی، باغسراها و … محتواهای قابل نمایش شامل ترکیبی از صفحات اینترنتی، عکس، ویدئو، موسیقی، اخبار سایتهای مورد نظر، آب و هوا، زیرنویس، تقویم و مناسبتهای خاص، برنامه تلویزیون، آمار و … ‫از محصولات شركت كامینز، دیزل ژنراتورها به دو صورت كوپله فابریک شركت كامینزپاور انگلیس و كوپله شركت نیروآفرینان قدر قابل ارائه است. در تمامی کشورهای دنیا نصب تابلوها یا نشانگرهای تبلیغاتی و فرهنگی در مناطق شهری بر اساس قوانین شهرداری ها انجام می پذیرد، در کشور ما نیز این مساله صادق است در این بخش سعی می شود به صورت کلی به مراحل و ضوابط قانونی نصب یک تلویزیون شهری اشاره کرد.

معمولاً برای بستن تابلوهای کوچک نیاز به میز کار میباشد که ماژول ها را کنار هم چیده و در آخر فریم را بر روی آنها سوار کنیم و براحتی شروع به پیچ کردن ماژول ها کنیم. بزل یا لبه در ویدیو وال ها به نسبت مانیتورهای صنعتی بسیار کمتر است. گروه صنعتی ایلیا طراح و تولید کننده ی تلویزیون های شهری با ارائه ی خدمات تخصصی و گارانتی طلایی آماده ی کارشناسی و طراحی پروژه های شماست . در بعضی از پروژه ها به دلیل محدودیت فضا ، نمایشگر ها باید با کمترین فاصله از دیوار نصب شوند که برای تحمل وزن بالای این سازه مهار هایی بر روی دیوار تعبیه می کنند. فاصله بین قاب پانل ها بیشتر از مکعب های ویدیویی است – حدود 3-6 میلی متر ، و همچنین عملکرد آنها پایین تر است.

از تمام این ویژگی ها که بگذریم باز به تکنولوژی خیره کننده نور و افکتها که هر روز میتوانند بصورت دائمی برای مخاطبین تنوع ایجاد کنند… تکنولوژی رنگها و تصاویر خیره کننده با میلیونها رنگ و اجرای بینظیر برنامه ها و بک گراند های حرفه ای و فوق العاده. که البته با توجه به تنوع کنترل کارتها ((مین برد)) آنها از سالهای گذشته و قبل تر طبیعی است که با پیشرفت لحظه به لحظه تکنولوژی قطعات موجود در تابلو های روان هم ماه به ماه بروز رسانی و دچار تغییرات شده و مین بردها توسط شرکتهای سازنده دستخوش آبدیت و بیشتر شدن امکانات نرم افزاری و بیشتر شدن تولید انواع آنها با مختصات و نامهای دیگر فراهم کردن آپشنهای بیشتر برای کاربران واقعاً کار کردن با آنها را ساده و سادهتر کرده اند…

پیکسل ها از نظر ساختاری به دو دسته RGB( این نوع از پیکسل حاوی سه رنگ اصلی می باشند یعنی قرمز ، سبز و آبی ) و RGB2( این پیکسل ها هر کدامشان از دو رنگ مجزا تشکیل شده اند که در شرایطی خاص گاها قادر به انتخاب رنگ می باشند که این موضوع باعث افزایش وضوح تصویر می شود. برندهای ناشناخته را معرفی می کند: اگر برند خاصی را تازه شروع به معرفی کردید بهترین روش برای تبلیغات و شناختن آن در بین مردم استفاده از تلویزیون شهری است زمانی که تصاویر به صورت وضوح در اختیار مردم قرار می گیرند به راحتی در ذهن آنها جای گرفته و کنجکاو میشوند اینکه از چه تصاویر و فیلم هایی برای تبلیغات استفاده شود هنر زیبای شماست. با توجه به اینکه این نمایشگر ها در ابعاد بزرگ طراحی و نصب میشوند، هنگام قرار گرفتن در معرض دید عابران، رهگذران و رانندگان براحتی، نظر آنها را به خود جلب می کنند و از این نظر می توان آن را روشی موثر و مطمئن در تبلیغات بحساب آورد.

و در پاره ای اوقات نیز که از تابلو های روان در میدانها و کنار معابر نصب میشوند به همان اندازه که تابلوهای روان بزرگتر میشوند به طبع پیچیدگی نصب و مهار آنها نیز وارد پروسه ای بزرگتر و مرحله به مرحله از کندن زمین برای درست کردن سازه و آرماتور بندی ساختن فندانسیون برای گذاشتن پایه برای اینکه از سطح زمین ارتفاع بگیرند و در معابر و یا میدانها که ماشین ها و وانت بارهای بزرگتر در حال تردد هستند حداقل فاصله با آنها رعایت شود و آسیبی به آنها نرسد. تابلو روان با ال ای دی ثابت، کم خطر هستند و شکنندگی کمتری نیز دارند. یک تلویزیون شهری یا تابلوی تبلیغاتی تصویری ساخته شده از ماژول های ال ای دی یا SMD کوچکی است که کنار هم قرار می گیرند و صفحه نمایش بزرگ اصلی را تشکیل می دهند، این ماژول ها می توانند بلوک های مربع یا مستطیل باشند که از پیکسل های متعددی تشکیل شده اند که فاصله این پیکسل ها از هم دیگر را دات پیچ می گویند که می تواند کیفیت تصویر و تراکم تصاویر را تعیین نماید.

مرحله بعد مرحله بستن قرارداد می باشد، که شرایط کلی همکاری با شهرداری و همچنین نحوه پرداخت پول توسط شرکت بهره بردار را مشخص قطعات تابلو روان می کند. یکی دیگر از ویژگیهای تابلوهای روان نصب نسبتاً راحت آنها میباشد.البته شرایط و نوع نصب آنها بستگی زیادی به ابعاد و اندازه آنها دارد… تلویزیون های شهری offline: دراین نوع ازتلویزیون های شهری برای راه اندازی از بردهای کنترل خاص استفاده میشود که تنها برای برنامه ریزی اولیه و ارسال داده به حافظه داخلی برد کنترلر نیاز به کامپیوتر می باشد. که در مواقعی مانند فروش ویژه و شرایط خاص فروش و حتی در بسیاری از مواقع در زمان تغییر شغل براحتی میتوانید متن آنها را در لحظه ای عوض و تنوع جدیدی را بوجود بیاورید.. در تابلوسازی به شیوه ال ای دی نوع مسیر ارتباطی ما بین کارت برد کنترل و ماژول هاب نامیده میشود اگر برد کنترل از نوع بدون طیف باشد هاب بر روی خود برد است اما اگرکنترلر از نوع طیف دار باشد هاب بصورت جداگانه بر روی کارت کنترل بسته می شود و ارتباط بین بورد کنترل و ماژول را برقرار می کند.

قطعات تابلو روان

مخصوصاً که از طرفی نوع بازاریابی و تبلیغات محیطی دستخوش بروز رسانی ها و مخصوصاً گوشی های همراه هوشمند که در لحظه ای با یک سرچ ساده همه چیز را زیر و رو میکنند و از سوی دیگر سطح تفکر و نگاه تیز بینانه امروزی مخاطبین و مشتریان ما… در ساخت تابلو ال ای دی به این روش به جای ذخیره انیمیشن در حافظه تابلو از یک دستگاه گیرنده تلویزیونی استفاده می شود. چه عواملی برروی کیفیت ماژول ال ای دی تاثیر می گذارد؟

یکی از اصلی ترین عواملی که در دیده تصویر مهم است زاویه دید است باید این زاویه دید را در هنگام نصب به طوری تنظیم کرد که از جهتهای مختلف قابل رویت باشد. تلویزیون های شهری outdoor: این نوع تلویزیون های شهری ضد آب وتا حدودی ضد ضربه هستند و قابل استفاده در فضاهای بسته وبازمی باشند. بر اساس این نوع استاندارد قطعاتی که بر ایمنی دستگاه تاثیر گذار هستند با الزامات این استاندارد یا استاندارد IEC مربوطه مطابقت دارند .(بند استاندارد۱۴) -ترمینال های تلویزیون شهری دارای استاندارد هستند. تابلوهایی که با افکتهای متنوع و شگفت انگیز میتوانند تاثیر بسیاری در بهتر دیده شدن مشاغل داشته باشند مخصوصاً در این شرایط بحرانی و سخت که مخاطبین غالبأ درگیر روزمره گی و مشکلات هستند… و در مناسبت ها که در طول سال نیز بسیار زیاد هستند در تمامی آنها نیز بسته به شرایط زمانی میتوان متن آنها را تغییر داد… ابعاد ماژول ها در روتین ترین حالت در ارتفاع شانزده سانت و در طول سی و دو سانت میباشد…

و اما تابلو های بزرگتر با توجه به ابعاد و اندازه معمولا سر درب فروشگاه و یا در ارتفاع و به سلیقه مشتریان حتی بالای پشت بام و در جاهایی با مختصات و مشخصات مختلف نصب و مهار میشوند که خب هر قدر جای نصب ارتفاع و اندازه بیشتری داشته باشد… تلویزیون شهری از کنار هم قرار گرفتن کابینتهای جداگانه که خود کابینت ها در ابعاد مختلف دارند از ماژول ها که انواع مختلف و کیفیت رزولیشن متفاوتی دارن تشکیل میشوند.

تلویزیون شهری

در بین تمام رنگهایی که برای تابلوهای تک رنگ وجود دارد، رنگ قرمز و سبز از همه پرطرفدارتر میباشند که احتمالاً شما هم این رنگها را بیشتر در خیابان مشاهده کردهاید. بهخصوص که در سایه خشکسالیهای بلندمدت و تداوم قیمتگذاری دستوری در حوزه غذا و کشاورزی، صرفه اقتصادی فعالیتهای کشاورزی و دامپروری در مناطق روستایی از بین رفته است. دستگاه دارای مقاومت در برابر آتش سوزی می باشد .از موارد با طبقه اشتعال آور مناسب استفاده شده است. یکی از نقاط قوت شرکت نایس تولید انواع جک پارکینگی مناسب با ورودی ساختمان با توجه به وزن و ابعاد درب پارکینگ می باشد. عوارض سالیانه دریافتی شهرداری نیز با توجه به مکان اجرای طرح سالیانه ۳۰ میلیون تومان میباشد.

تعرفه هر ۱۰ ثانیه تبلیغات با ۱۵۰ بار تکرار در شبانه روز و با توجه به موقعیت مکانی تلویزیون در هر ماه حدود ۸۰۰ هزار تومان میباشد. اگر موقعیت مکانی یا منطقه خدماتی نسبتاً محدودی دارید، تابلو روان و تلویزیون شهری به شما این امکان را می دهند که در این زمینه موفق شوید. برای دید بهتر تلویزیون ها از پایههای 30cm تا 1m استفاده میشود. که با توجه به اندازه ماژول ها ابعاد و اندازه آنها تعریف میشوند.. انواع تابلوهایی که به صورت روان و ثابت ساخته می شوند، هم برای جلب توجه و هم برای متمایز کردن خود در بازار، ارتباط بصری مناسب، زیبایی محیط شهری و بالا بردن کلاس کاری از نظر این که ما هم چنان که به زیبایی مغازه خود اهمیت می دهیم به شمای مشتری هم اهمیت خواهیم داد، می باشد. فقط برای کار کردن با آنها باید چند چیز ساده را کاربران بدانند…

تمامی افرادی که از جلوی مغازه و یا فروشگاه ما در حال تردد هستند میتوانند مشتریان بالقوه ای باشند که چون ما ابزاری برای بهتر دیده شدن نداریم در آن لحظه خودمان باعث این میشویم که مشتری را از دست بدهیم… چون مشتری که در فکر گرفتاریهای بی شمار زندگی امروزی و مشغله کاری و ما نیز ابزاری نداریم که بتوانیم حداقل در یک لحظه توجه او را جلب کنیم و آن ابزار چیزی نمیتواند باشد بجز… واردات بی رویه ماژول ها و تابلو چینی بی کیفیت و ارزان که دارای هیچ گارانتی و ضمانتی نمی باشند و پس از مدتی نور آنها کم رنگ شده و رنگشان تیره می گردد.

از نوع چینی , ارزان و بی کیفیت هستند. مین بردهایی با قابلیت پخش طیف و انیمیشن و تصویر و نوع دیگری از مین برد های ساده که برای نوشتن تکس و شماره تماس و اغلب خدمات مشتریان بسته به نوع فعالیت طراحی و راه اندازی میشوند.. از ویژگیهای تابلوی روان در بسیاری از مواقع نیز میتوان از اقتصادی بودن آنها نام برد مثلاً در زمانهایی که بخاطر مراسم و یا مناسبتها مجبور به نوشتن بنر بودیم و بعد از مراسم عملاً اون هزینه دیگر کارایی نداشت… که میتوان از تابلوهای تک رنگ قرمز ، تابلوی تک رنگ سبز ، تابلوی تک رنگ سفید ، و تابلوی تک رنگ در رنگهای دیگر که معمولا در بیشتر جاها از این رنگها استفاده میشود و تابلو های تک رنگ در دونوع مین برد مصرفی… تابلوهای روان از نظر تنوع در رنگهای مختلف تولید میشوند…

ماژول ها امکان جداسازی و پیوند مجدد را دارند .با استفاده از کابل ” فلت ” به صورت سری در کنار همدیگر قرار می گیرند. تابلوی روان و تابلوی فول کالر دارای قابلیتهای بینظیر بسیاری هستند که از مهمترین آنها نیز میتوان به عوض شدن لحظه به لحظه متن ها و نوشته ها اشاره کرد.. تابلوی روان و یا تابلوی فول کالر ساختار بسیار ساده ای دارد… تابلوهای روان در تنوع دارای نوع دیگری بنام تابلوی فول کالر هستند که همزمان سه رنگ اصلی را دارا میباشند و در شدت نور هم به مراتب ازتابلوهای تک رنگ قویتر و بهتر هستند و با قابلیت نشان دادن متنها و افکتها بصورت رنگی جذابیتی بسیار زیاد و ویژه را برای مخاطبین خود ایجاد میکنند… استیج پیش ساخته یک نوع از استیج است که به آن هلندی میگویند. پیش بینی میگردد در صورت استفاده از کیفیت مناسب تلویزیونها و استقرار آن در موقعیت مکانی مناسب کل سرمایه .گذاری طرح در کتر از ۲ سال برگشت یابد.

احتمالاً به دلیل استفاده گسترده از فناوری LCD در لوازم الکترونیکی مصرفی مانند تلفن های هوشمند، مانیتورهای رایانه و صفحه نمایش تلویزیون، از قبل با فناوری LCD آشنا هستید. درواقع این ابزار یک گزینه عالی به عنوان جایگزین روش های سنتی تبلیغات مانند تابلوهای فلکسی، بنر، نئون و… تابلو روان ثابت یکی از انواع تابلو روان است و به دلیل کارایی و عملکرد بهتر جایگزین تابلوهای نئون شده است. باید در نظر داشت که مشاغلی مانند وکالت ، پزشکی ( مطبها ) و دفترخانه ها و مراکز زیر نظر بهزیستی و مانند این براساس آببن نامه های صنفی مربوطه قادر به نصب تابلو با مشخصات و طرحهای خاص می باشند.